Nowa święta przykładem dla niepełnosprawnych

/Nowa święta przykładem dla niepełnosprawnych

Nowa święta przykładem dla niepełnosprawnych

Przykładem i światłem dla niepełnosprawnych nazwał kanonizowaną w sobotę włoską świętą Małgorzatę z Città di Castello abp Giovanni Tani z Urbino-Urbania-Sant’Angelo in Vado. – Mamy świętą, do której wciąż możemy się modlić i czuć, że jest blisko nas na naszej drodze życia – powiedział hierarcha na wiadomość o rozszerzeniu kultu dotychczasowej błogosławionej na cały Kościół powszechny (czyli tzw. kanonizacji równoległej).

Zwrócił uwagę, że święta już jest znana i czczona nie tylko w rodzinnych Włoszech, ale także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Filipinach. Przypomniał, że Małgorzata (1287-1320) urodziła się niewidoma i kaleka w szlacheckiej rodzinie na zamku w Metoli i została przez nią porzucona w Città di Castello, gdzie zaopiekowała się nią pewna rodzina. – Tradycja przekazuje, że wychodziła z tego domu, by czynić dobro ubogim i więźniom. Sama nie mająca szczęścia, pomagała tym, którzy nie mieli w życiu tego, czego pragniemy – zaznaczył abp Tani.

Zaznaczył, że dokładnie dzisiaj przypada 15. rocznica przyjęcia wytycznych ONZ w sprawie integracji osób z niepełnosprawnościami. Ten zbieg okoliczności, według niego, daje dużo do myślenia. – Miliard ludzi na świecie zmaga się z niepełnosprawnością i ta święta może być dla nich wszystkich przykładem i światłem, pozwalając zrozumieć, że życie zawsze ma sens – podkreślił arcybiskup Urbino-Urbania-Sant’Angelo in Vado.

W niedzielę 9 maja w katedrach w Urbino i w Città di Castello odbędą się uroczystości kończące obchody 700. rocznicy śmierci św. Małgorzaty. Natomiast na niedzielę 19 września w Città di Castello zaplanowano Mszę dziękczynną za dzisiejszą kanonizację. Natomiast jutro zostanie ona uczczona biciem w dzwony wszystkich kościołów archidiecezji.

Źródło: KAI
By | 2021-04-25T09:37:53+02:00 niedziela, 25 kwietnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook