Nowe wytyczne w USA: obowiązkowa rozmowa o antykoncepcji przy każdej wizycie lekarskiej

/Nowe wytyczne w USA: obowiązkowa rozmowa o antykoncepcji przy każdej wizycie lekarskiej

Nowe wytyczne w USA: obowiązkowa rozmowa o antykoncepcji przy każdej wizycie lekarskiej

Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów (ang. The American College of Obstetrics and Gynecology – ACOG) wydało nowe wytyczne, w których zaleca lekarzom klinicznym przedyskutowanie z nastolatkami skutecznych metod antykoncepcyjnych podczas każdej pierwszej konsultacji. Rozmowy miałyby objąć już 13-letnich pacjentów.

 

Wydany przez ACOG dokument wskazuje na potrzebę zachowania prywatności nastolatków względem rodziców, a lekarze są instruowani, aby zapewnić pacjentowi poufność danych, których zakres określa prawo stanowe.

 

„Rozmowa o antykoncepcji powinna być przeprowadzona z pacjentem tak szybko jak jest to stosowne” – powiedziała w oświadczeniu Karen R. Gerancher, członkini Komisji ds. Opieki Zdrowotnej Nastolatków ACOG. Według Gerancher docierając do tak młodych pacjentów zanim staną się aktywni seksualnie lub w momencie gdy rozpoczynają seksualną aktywność, pozwoli tym osobom przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem reprodukcyjnym, a także zapobiegać infekcjom i chorobom  przenoszonym drogą płciową i nieplanowanym ciążą, które – zdaniem Gerancher – mogłyby trwale wpłynąć na ich przyszłość.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2017-08-02T13:47:45+02:00 środa, 02 sierpnia 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail