Sędzia w Tennessee zaoferował przestępcom zmniejszenie kary więzienia w zamian za sterylizację lub antykoncepcję

/Sędzia w Tennessee zaoferował przestępcom zmniejszenie kary więzienia w zamian za sterylizację lub antykoncepcję

Sędzia w Tennessee zaoferował przestępcom zmniejszenie kary więzienia w zamian za sterylizację lub antykoncepcję

Sam Benningfield, sędzia w amerykańskim stanie Tennessee, wpadł na pomysł, aby zaoferować przestępcom zmniejszenie kary więzienia w zamian za sterylizację lub antykoncepcję. 30-dniowy wyrok zaoferował w maju tego roku więźniom w White County, jeżeli ci zgodzą się na wazektomię lub wszczepienie podskórnych implantów antykoncepcyjnych. Propozycję przyjęło 38 kobiet i 32 mężczyzn.

 

Zdaniem sędziego, tym sposobem ma nadzieję zachęcić więźniów do „wzięcia osobistej odpowiedzialności” i „dać im szansę, kiedy wyjdą na wolność, aby nie obciążały swoich dzieci”. Według niego, to „daje im szansę stanąć na nogi i coś z sobą zrobić”.

 

Kiedy kontrowersyjne działania sędziego poruszyły międzynarodowe media, podniosły się głosy krytyków, którzy określili te rozwiązania jako nieetyczne, ponieważ więźniowie w tej sytuacji nie mogę udzielić świadomej i dobrowolnej zgody.

 

Amerykański Związek Wolności Obywatelskiej w Tennessee  oświadczył – „Chociaż program był technicznie «dobrowolny», to nawet spędzenie kilku dni w więzieniu może prowadzić do utraty pracy, utraty opieki nad dzieckiem, mieszkania i pojazdu. Każdy, komu grożą takie konsekwencje czasu spędzonego za kratami więzienia, nie ma zbyt wielkiego wyboru (…). Polecenie sędziego przekroczyło linię konstytucyjną, cieszymy się, że z tego zrezygnował”.

 

Sam Benningfield wskutek medialnej burzy, zrezygnował z prowadzenia swojej polityki w zeszłym tygodniu.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2017-08-02T13:50:19+02:00 środa, 02 sierpnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook