Naukowcy pracują nad stworzeniem sztucznego serca z silikonu

/Naukowcy pracują nad stworzeniem sztucznego serca z silikonu

Naukowcy pracują nad stworzeniem sztucznego serca z silikonu

Obecnie 26 mln ludzi na świecie cierpi na niewydolność serca. Naukowcom z Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu udało się stworzyć sztuczne serce z silikonu. To niewątpliwie kolejny ważny krok w pracach nad stworzeniem tego sztucznego narządu.

 

Serce zostało wykonane z silikonu na drukarce 3D i odtwarza ono całościową anatomię ludzkiego serca oraz umożliwia pompowanie krwi dokładnie w taki sam sposób, jak w normalnym organie. „Ma lewą i prawą komorę, jednak nie są one oddzielone – jak w ludzkim sercu – ścianą. Oddziela je trzecia komora, która (…) sprawia, że serce pracuje jak serce ludzkie”.

 

Zastosowanie sztucznego serca ograniczone jest jednak przez jego żywotność: „obecnie może ono znieść do 3000 uderzeń, to jest ok. 30 minut”, ponieważ ciśnienie powstające w sercu zbyt szybko uszkadza sztuczny organ.

 

Dr Nicholas Cohrs, który opracowywał prototyp serca z zespole pod kierownictwem prof. Wendelina Stark, podkreślił, iż był to tylko test, a celem ich badań nie było stworzenie serca, które można byłoby wszczepić człowiekowi, lecz zastanowienie się nad innymi sposobami stworzenia sztucznego narządu.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-08-02T13:44:34+02:00 środa, 02 sierpnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail