Noworoczne prezenty dla maluchów

/Noworoczne prezenty dla maluchów

Noworoczne prezenty dla maluchów

Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodzą się po północy z 31 grudnia na 1 stycznia w miejskich szpitalach w Krakowie, otrzymają wyprawki od prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Prezenty zostaną przekazane rodzicom noworodków, które urodzą się w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną, nie odbędzie się tradycyjne wręczenie upominków z udziałem przedstawicieli władz miasta. Zostaną one przekazane przez personel medyczny. Każdy upominek będzie zawierał m.in. kosmetyki, zestaw pieluch i zabawki.

Pierwsze maluszki, które w nowym roku przyjdą na świat w miejskich szpitalach otrzymają także od miasta Krakowskie Wyprawki. Do obydwu miejskich szpitali specjalistycznych zostało już przekazanych po 10 kompletów z wyprawką.

Przypominamy, że wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy Krakowa mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body oraz czapeczka.

Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 roku, do maluszków trafiło 18259 wyprawek. W samym 2020 roku było to 5053 wyprawek. Szczegółowe informacje o Krakowskiej Wyprawce można znaleźć tutaj.

Źródło: krakow.pl
By | 2020-12-31T10:45:32+01:00 czwartek, 31 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail