Nowy program prokreacyjny

by

W ministerstwie zdrowia trwają prace nad uruchomieniem nowego programu prokreacyjnego, w ramach którego dostępne będą „wszystkie procedury obowiązujące na świecie, które służą dokładnej diagnostyce i leczeniu niepłodności, poza… in vitro”. Program będzie finansowany ze środków, które do tej pory były przeznaczone na zapłodnienie pozaustrojowe – informuje portal termedia.pl.

 

Sieć nowych ośrodków, które zamierza stworzyć resort zdrowia, ma zapewnić kompleksową i wieloprofilową diagnostykę i leczenie niepłodności. Zwraca się uwagę, że choć wiele klinik zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności, to nie czyni to jednak w sposób wystandaryzowany – działania takich ośrodków muszą zostać poszerzone o najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

 

„Każda para będzie trafiała do zespołu terapeutycznego złożonego z sześciu lub siedmiu, a wśród nich znajdą się między innymi: ginekolog, urolog, androlog, endokrynolog i psycholog. Będzie też część ultrasonograficzna i diagnostyczna. A zanim lekarze rozpoczną terapię, zdiagnozują kobietę i mężczyznę i sprawdzą, po czyjej stronie leży problem”.

 

Na nowy program prokreacyjny zostanie przeznaczonych 90 mln zł, a ponadto resort skieruje na leczenie bezpłodności dodatkowe 14 milionów złotych rocznie. Pierwsza referencyjna klinika powstanie w łódzkim Centrum Matki Polki.

 

Źródło: www.termedia.pl

You may also like

Facebook