W Nowym Jorku rozpoczyna się Kongres „WeAreN” w obronie prześladowanych chrześcijan i innych mniejszości religijnych

by

W dniach 28-30 kwietnia w siedzibie ONZ w Nowym Jorku odbędzie się Kongres w obronie prześladowanych chrześcijan i innych mniejszości religijnych „WeAreN” (co znaczy „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami”). Wydarzenie w jednym miejscu zgromadzi wielu ekspertów oraz świadków okrucieństw doznawanych przez chrześcijan i inne mniejszości religijne w Syrii, Iraku, Nigerii i innych krajach.

 

W czasie Kongresu, 29 kwietnia, reprezentanci CitizenGo przedstawią w ONZ apel w obronie prześladowanych chrześcijan, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania przemocy seksualnej wobec dziewcząt i kobiet na terenach działań ISIS/Daesz.

 

Chrześcijanie stali się ofiarami licznych egzekucji. Dzieci chrześcijańskie są siłą odbierane rodzicom. Dziewczynki i kobiety doświadczają najgorszych form molestowania seksualnego, do gwałtów włącznie. Są zmuszane do zawierania małżeństw oraz padają ofiarami handlu ludźmi. Kościoły i inne miejsca związane z chrześcijaństwem są dewastowane. Chrześcijańskie miasteczka, wioski i całe regiony są niszczone. Uchodźcom brakuje domów i podstawowej pomocy humanitarnej.

 

Tylko w ostatnich dwóch latach ok. 5 tys. Jazydów zostało zamordowanych przez tzw. „ISIS/Daesz”, a wielu innych było torturowanych i zmuszanych do przejścia na islam. W sierpniu 2014 r. ponad 150 tys. chrześcijan uciekło przed Daesz z Mosulu, Karakosz i innych miejscowości w okolicach Niniwy.

 

Petycja do ONZ o wolność religijną i uznanie mordów na chrześcijanach mianem ludobójstwa: www.citizengo.org

 

Kongres „WeAreN”: http://wearen.org

You may also like

Facebook