Obecność ojca w rodzinie gwarantuje spokój i ułatwia funkcjonowanie rodziny

by FUNDACJA JZN
Badania amerykańskie mówią o tym, że kobiety, które decydują się na aborcję dopuszczają się tego czynu tylko dlatego, że nie mają żadnego wsparcia ze strony swojego męża, ze strony ojca dziecka. Wtedy, kiedy mężczyźni wycofują się i uciekają, pojawia się zagrożenie dla dziecka, które nie zdążyło jeszcze się urodzić. Obecność ojca nie tylko w normalnej i zdrowej rodzinie jest ważna, ale również w sytuacjach, kiedy kobieta traci pewien grunt pod nogami i jest w sytuacji trudnej – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

19 września w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” . Ze względu na sytuację pandemiczną, a także beatyfikację prymasa Stefana Wyszyńskiego, w tym roku będzie to jedno wspólne wydarzenie łączące wszystkie miasta. Prezes Centrum Życia i Rodziny wyjaśnił, do czego nawiązuje hasło wydarzenia.

– Hasło tegorocznego  marszu „Tato – bądź, prowadź, chroń” szczególnie podkreśla rolę ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Ojciec jest głową rodziny, jest odpowiedzialny za to, jak rodzina funkcjonuje i jak będą wychowane dzieci. Chcemy przypomnieć, że ojcostwo jest niezwykle ważne – powiedział Paweł Ozdoba.

Gość „Aktualności dnia”  podkreślił, że celem marszu nie jest tylko ukazanie roli ojca, ale również zachęceniem do poukładania rodzinnych relacji.

– Marsz ma nie tylko przypomnieć rolę ojca w rodzinie, ale zachęcić wszystkich ojców, którzy być może mają niepoukładane relacje ze swoimi dziećmi, a może dzieci, które na jakimś etapie swojego życia utraciły dobrą relację ze swoimi rodzicami do tego, żeby zrobić pierwszy krok, wyciągnąć rękę na zgodę i żyć w pełnej rodzinnej atmosfery i miłości wspólnocie. Myślę, że celem marszu jest wzmocnienie wszystkich rodzin. Obecność ojca w rodzinie gwarantuje spokój i ułatwia funkcjonowanie rodziny – oznajmił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Paweł Ozdoba opowiedział o badaniach, które ukazują, jak ważna jest rola ojca.

– Badania amerykańskie mówią o tym, że kobiety, które decydują się na aborcję dopuszczają się tego czynu tylko dlatego, że nie mają żadnego wsparcia ze strony swojego męża, ze strony ojca dziecka. Wtedy, kiedy mężczyźni wycofują się i uciekają, pojawia się zagrożenie dla dziecka, które nie zdążyło jeszcze się urodzić. Obecność ojca nie tylko w normalnej i zdrowej rodzinie jest ważna, ale również w sytuacjach, kiedy kobieta traci pewien grunt pod nogami i jest w sytuacji trudnej – wspomniał gość „Aktualności dnia”.

Jesienią ubiegłego roku środowiska feministyczne przeciwstawiały się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, Kościołowi i wartościom. Wszystko to, aby podważyć znaczenie małżeństwa i rodziny. Narodowy Marsz Życia i Rodziny to także wydarzenie mające na celu afirmowanie małżeństwa, ale tylko tego opartego na prawie naturalnym.

– Musimy się przeciwstawić tym środowiskom, które przeciwne są Kościołowi i wartościom. Tym środowiskom, które chcą podważyć znaczenie małżeństwa i rodziny mówimy zdecydowane „NIE”. Chcemy afirmować małżeństwo oparte na prawie naturalnym, czyli na związku kobiety i mężczyzny. Pragniemy o tym przypominać, tak aby odpowiedzieć na ataki ze strony środowisk feministycznych. Wiemy, co działo się na przełomie ubiegłego roku. Doświadczyliśmy manifestacji środowisk skupiających się pod znakiem czerwonego pioruna związanego z tak zwanym strajkiem kobiet. Jako obrońcy życia musimy odpowiadać na te zaczepki i próbę narzucenia nam poglądów, które nie mają nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi – zaapelował Paweł Ozdoba.

Całą rozmowę z Pawłem Ozdobą można odsłuchać [tutaj]

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook