Odlano dwa kolejne dzwony „Głos Nienarodzonych” – dla Ukrainy i Ekwadoru

by FUNDACJA JZN
Chciałbym, by dzwony „Głos Nienarodzonych” w jakimś sensie były wyrzutem sumienia dla tych państw, w których się pojawią. Piętno aborcji, które spoczywa dzisiaj praktycznie na każdym kraju, powinno motywować nas wszystkich do tego, abyśmy zaczęli walczyć, bo przecież życie człowieka jest bezcenne – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Bogdan Romaniuk, strażnik dzwonu „Głos Nienarodzonych”, wiceprezes Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dziś odlano dwa kolejne dzwony „Głos Nienarodzonych” – dla Ukrainy i Ekwadoru.

W pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu odlane zostały dziś dwa dzwony „Głos Nienarodzonych” dla Ukrainy i Ekwadoru. Pierwszym z  tego typu dzwonów był jednak „Głos Nienarodzonych” dla Polski, odlany w tej samej pracowni w zeszłym roku. Pielgrzymuje on po naszej ojczyźnie, by rozbudzać sumienia Polaków.

– Powstał z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kiedy w tamtym roku przeczytałem statystyczną informację, która pojawia się co roku, że ponad 42 mln dzieci mordowanych jest na całym świecie w wyniku aborcji, to nastąpiła wtedy refleksja, co my z tym robimy. Czy przechodzimy z tym do porządku dziennego, czy rzeczywiście powinniśmy zrobić coś, żeby coś zmienić? Pojawił się pomysł, by powstał dzwon „Głos Nienarodzonych”, który będzie upominał się o życie dla każdego dziecka poczętego – wspominał gość „Aktualności dnia”.

Zaznaczył, że dzwon ten jest bardzo wymowny w swojej ornamentyce. Na jednej ze stron umieszczono wizerunek dziecka w łonie matki widziany z perspektywy badania USG, a przy nim znajdują się dwaj strzegący je cherubini. Reliefowi towarzyszy cytat z księgi Jeremiasza: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat poświęciłem cię” (Jr 1, 5-8).

– Mówimy przez to, że przy każdym poczęciu jest interwencja Pana Boga – wyjaśnił Bogdan Romaniuk.

Na dzwonie umieszczono także płaskorzeźbę, która przedstawia dwie kamienne tablice przywodzące na myśl dekalog.

– Na jednej z tablic jest V przykazanie „Nie będziesz zabijał”, a na drugiej tablicy są słowa Chrystusa, które mówią „Nie sądźcie, że przyszedłem zmienić prawo”. Chcemy przez to powiedzieć, że prawo do życia dla każdego poczętego dziecka jest niezbywalne – wskazał wiceprezes Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Innymi ważnymi słowami umieszczonym na jednej ze stron „Głosu Nienarodzonych” jest cytat bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który także był wielkim orędownikiem życia. Są to słowa: „Życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”. Cały dzwon oplatają także dwa ornamenty przedstawiające łańcuchy DNA ojca i matki.

Dziś odlano kolejne dzwony „Głos Nienarodzonych”. Trafią na Ukrainę i do Ekwadoru.

– Chciałbym, by te dzwony w jakimś sensie były wyrzutem sumienia dla tych państw, w których się pojawią. Piętno aborcji, które spoczywa dzisiaj praktycznie na każdym kraju, powinno motywować nas wszystkich do tego, abyśmy zaczęli walczyć, bo przecież życie człowieka jest bezcenne i o tym my, chrześcijanie, ale nie tylko, bo także ludzie dobrej woli, powinniśmy pamiętać. Chcemy, by te dzwony były symbolami upominającymi się o życie – mówił rozmówca Radia Maryja.

Dzwony zostaną poświęcone przez papieża Franciszka na Placu Św. Piotra 27 października tego roku.

Także Argentyna chciałaby przyjąć „Głos Nienarodzonych”.

 – Jestem przekonany, że kiedy papież Franciszek po raz kolejny symbolicznie uderzy w te dzwony i poświęci je, kolejne kraje się odezwą – stwierdził Bogdan Romaniuk.

Podkreślił, że fundacje pro-life w Polsce, działając od przeszło 30 lat, wykonały ogromną pracę i to dzięki nim nasz kraj jest na dobrej drodze do całkowitej ochrony ludzkiego życia. Celem jego Fundacji jest rozbudzanie ludzkich sumień także w innych krajach, czego symbolem są dzwony „Głos Nienarodzonych”.

Całość rozmowy jest dostępna [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook