Odwołano posiedzenia Komisji Rodziny – nie zajmie się ona w tym tygodniu projektem „Zatrzymaj aborcję”

/Odwołano posiedzenia Komisji Rodziny – nie zajmie się ona w tym tygodniu projektem „Zatrzymaj aborcję”

Odwołano posiedzenia Komisji Rodziny – nie zajmie się ona w tym tygodniu projektem „Zatrzymaj aborcję”

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie zajmie się w tym tygodniu obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Powodem jest odwołanie jej dwóch najbliższych posiedzeń.

 

Obywatelski projekt ustawy znoszący możliwość zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na wady płodu nie znajdował się w harmonogramie obrad komisji rodziny. Jednak przedstawiciele obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” liczyli na uzupełnienie porządku obrad o ten punkt.

 

Zielone światło do prac nad projektem likwidującym tzw. przesłankę eugeniczną dała w poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości.

 

Przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł Bożena Borys-Szopa z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że odwołanie dzisiejszego posiedzenia jest związane z prośbą ministerstwa do rządowej ustawy dotyczącej osób niepełnosprawnych.

 

„W dzisiejszym porządku obrad komisji był jeden punkt, czyli rozpatrzenie rządowego projektu. Ministerstwo wystąpiło z prośbą o przeniesienie terminu ze względu na to, że na poprzednim posiedzeniu było bardzo dużo uwag do tego projektu. Nawet zgłoszono bardzo ciekawe poprawki i resort chce te poprawki jeszcze raz przejrzeć i zastanowić się, i zaproponować je w projekcie. Rozumiem obrońców życia, też do nich należę, ale powiem szczerze, że dzisiaj w porządku obrad komisji nie było tego tematu” – podkreśla poseł PiS.

 

Poseł Bożena Borys-Szopa zapewniła, że komisja, której przewodniczy, przystąpi do prac nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” w możliwie najszybszym terminie.

 

Inicjatywa obywatelska jest w Sejmie od stycznia. O niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad projektem „Zatrzymaj Aborcję” zaapelowała w ubiegłym tygodniu Konferencja Episkopatu Polski. Wcześniej podobne apele do posłów kierowali Polacy.

 

Obecne prawo dopuszcza możliwość zabicia dziecka w trzech przypadkach. Chodzi o sytuację zagrożenia życia matki, poczęcie w wyniku popełnienia czynu zabronionego oraz ze względu na chorobę dziecka. Obywatelski projekt likwiduje tę ostatnią przesłankę.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-03-21T17:41:33+01:00 środa, 21 marca 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail