Posłowie do Parlamentu Europejskiego wspierają rumuńskie referendum ws. definicji małżeństwa

/Posłowie do Parlamentu Europejskiego wspierają rumuńskie referendum ws. definicji małżeństwa

Posłowie do Parlamentu Europejskiego wspierają rumuńskie referendum ws. definicji małżeństwa

40 posłów do Parlamentu Europejskiego wystosowało specjalny list do prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa, do przewodniczącego Izby Deputowanych Liviu Dragnea, do prezydenta Senatu Calina Popescu Tariceanu oraz wszystkich przywódców partyjnych w rumuńskim parlamencie. Posłowie proszą w nim o poszanowanie suwerenności własnego narodu i niezwłoczne zorganizowanie referendum w sprawie definicji małżeństwa, o które prosiło 3 mln obywateli Rumunii.

 

Posłowie, popierając organizację referendum w tym kraju, odwołują się między innymi do orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości UE, które stwierdza, że państwa członkowskie mają kompetencje krajowe w odniesieniu do prawa cywilnego. Przywołują również art. 2 ust. 1 Konstytucji Rumunii, który stwierdza, że „narodowa suwerenność należy do narodu rumuńskiego, który przeprowadza (…) referendum”.

 

Tym samym posłowie chcą wskazać na potrzebę nadania demokratycznego głosu 3 mln obywateli, którzy w inicjatywie obywatelskiej sprzeciwili się legalizacji małżeństw jednopłciowych.

 

Inicjatywę obywatelska, która zebrała poparcie 3 mln obywateli Rumunii ma na celu wprowadzenie poprawek do konstytucji, według których małżeństwo ma być definiowane jako związek między kobietą i mężczyzną. Inicjatywa jest apelem, aby małżeństwo definiowane było jako „dobrowolny związek między mężczyzną a kobietą”, a nie między „małżonkami”, jak ujmuje to obecna ustawa zasadnicza.

By | 2018-03-22T15:10:56+01:00 czwartek, 22 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail