Ohio oficjalnie trzecim stanem w USA, w którym zakazano aborcji dzieci z zespołem Downa

/Ohio oficjalnie trzecim stanem w USA, w którym zakazano aborcji dzieci z zespołem Downa

Ohio oficjalnie trzecim stanem w USA, w którym zakazano aborcji dzieci z zespołem Downa

Ohio stało się oficjalnie trzecim stanem w USA, w którym zakazano aborcji dzieci z zespołem Downa. Gubernator stanu John Kasich podpisał 22 grudnia ustawę 214. Prawo wejdzie w życie od marca.

 

Zgodnie z nowymi przepisami każdy lekarz, który przeprowadzi aborcję u kobiety, o której wie, że jej nienarodzone dziecko otrzymało diagnozę zespołu Downa, może zostać oskarżony o zbrodnię czwartego stopnia i będzie mu grozić kara pozbawienia wolności do 18 miesięcy i grzywna 5 tysięcy dolarów. Matce nie będzie grozić żadna potencjalna kara.

 

„Teraz, gdy ustawa o zakazie dyskryminacji jest prawem, nienarodzone dzieci, u których zdiagnozowano zespół Downa, mają szansę żyć” – powiedział Mike Gonidakis, prezes organizacji broniącej życia Ohio Right to Life. „Ohio jest i pozostanie stanem, które dzięki temu ustawodawstwu dostrzega, że życie osób z zespołem Downa jest warte przeżycia”.

 

Obecnie szacuje się, że około 67% dzieci z zespołem Downa w Stanach Zjednoczonych jest zabijanych po tym, gdy rodzice dowiadują się, że istnieje prawdopodobieństwo występowania u nich tej wady. Ustawodawcy przegłosowali w senacie ustawę głosami 20 do 12.

 

Źródło: www.liveaction.org

By | 2018-01-11T10:23:50+01:00 wtorek, 26 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail