Ojciec wychowuje samotnie syna z zespołem Downa. Matkę dziecka przerosły obawy

by FUNDACJA JZN
33-letni Jewgienij sam wychowuje niepełnosprawne dziecko, bez wsparcia żony. On i matka dziecka nie wiedzieli, że dziecko przyjdzie na świat z wadą genetyczną. Mężczyzna dzieli się chętnie doświadczeniem ojcostwa na Instagramie, gdzie ma obecnie ponad 30 tysięcy obserwujących.

Ojciec dziecka wspomina, że w momencie, gdy dowiedział się, że jego syn urodzi się z zespołem Downa, czuł się zagubiony, płakał, ale nie trwało to długo:

Później byłem trochę zawstydzony tymi łzami. Pomyślałem, że powinienem uspokoić emocje, przestać myśleć i zacząć wspierać żonę, bo wiedziałem, że jej będzie trudniej. Obiecano poinformować nas o wynikach badań w ciągu kilku dni. Do tego czasu postanowiłem nic jej nie mówić.

Gdy w końcu matka chłopca dowiedziała się, że dziecko urodzi się chore, stwierdziła że nie jest w stanie odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Wówczas Jewgienij podjął decyzję, że sam wychowa synka, mimo że niewiele wiedział o samej chorobie.

Przebywanie z nim to dla mnie zupełnie naturalna sprawa. Podkreślam – jestem zwyczajnym człowiekiem, a nie bohaterem – mówi Jewgienij odnosząc się tym samym do swojej popularności na Instagramie.

Źródło: www.popularne.pl

You may also like

Facebook