Okno życia w Krakowie zamknięte

by FUNDACJA JZN
27 września rozpoczął się remont Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie, przy którym funkcjonuje jedyne pod Wawelem okno życia. Siostry nazaretanki pozostają do dyspozycji kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego prowadzony jest przez siostry nazaretanki. Mogą do niego zgłosić się kobiety w ciąży lub mamy z niemowlętami do pół roku znajdujące się w trudnej sytuacji. Od 2006 r. działa tam również pierwsze w Polsce okno życia, które na czas przebudowy będzie nieczynne. Mieszkanki remontowanego domu zostały przeniesione do innych placówek, nad którymi opiekę sprawują archidiecezja oraz zgromadzenia zakonne.

Do czasu zakończenia remontu siostry są dostępne telefonicznie pod numerem 518 358 770. – Uruchomiliśmy telefon zaufania, który będą odbierały siostry nazaretanki związane z Domem Samotnej Matki. Każda kobieta, która nosi się z zamiarem oddania dziecka, bądź też potrzebuje wsparcia, może się z nimi skontaktować – tłumaczy ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Źródło: diecezja.pl

You may also like

Facebook