On chce być prezydentem USA. Ona wiceprezydentem. Oboje popierają aborcję

by FUNDACJA JZN
Josephe Biden, rywal Donalda Trumpa w walce o Biały Dom, zapowiedział, że jeśli wygra wybory, wiceprezydentem USA zostanie Kamala Harris. 55-letnia demokratyczna senatorka z Kalifornii. Radykalna zwolenniczka nieograniczonej aborcji, lewicowa antykatoliczka, religijna ignorantka – tak większość amerykańskich katolików postrzega kandydatkę Demokratów na wiceprezydenta.

Decyzję Bidena skomentował Profesor Uniwersytetu Fordham Charles Camosy, który opuścił Partię Demokratyczną na początku tego roku w związku z jej stanowiskiem w sprawie aborcji. Wybór Harris przez Joe Bidena na swą zastępczynię określił: „poważnie wadliwym”.

To bardzo dobrze, że czarna kobieta została nominowana na wiceprezydenta. I mogę zrozumieć pragnienie, aby wybrać mniejsze zło. Ale jako katolicy popierający sprawiedliwość wobec nienarodzonych i pragnący, by rząd bronił te dzieci przed straszliwą przemocą, musimy powiedzieć, że wybór Harris jest poważnie wadliwy” – zaznaczył. Wskazał także, że jest to dowód, iż demokratów nie interesują kwestie obrony dzieci nienarodzonych.

Brian Burch, który kieruje organizacją CatholicVote, opisał Harris jako „zaciekłą antykatoliczkę”, „zdecydowanie proaborcyjną” przeciwniczkę wolności religijnej. Zauważył, że chce ona, by instytucje religijne musiały opłacać swoim pracownikom ubezpieczenia zdrowotne uwzględniające finansowanie aborcji, sterylizacji i antykoncepcji. Stwierdził: „opowiada się ona za radykalną polityką aborcyjną, w tym za późną aborcją opłacaną przez podatników”.

Biskup diecezji Providence Thomas Tobin napisał na Twitterze, że tandem Biden–Harris jest dowodem na to, że „po raz pierwszy od jakiegoś czasu na liście wyborczej Partii Demokratycznej nie ma katolika”. „Smutne” – spointował hierarcha.

Wybrana przez Bidena Kamala Harris jest baptystką. Tak jak jej afroamerykański ojciec z Jamajki. Natomiast pochodząca z indyjskiego Madrasu matka – hinduistką. Oboje – pracownicy naukowi. Mąż Douglas Emhoff jest Żydem z nowojorskiego Brooklynu, znanym prawnikiem.

Sama Kamala definiuje się jako Amerykanka afro-azjatyckiego pochodzenia. Ponadto, jako zdeterminowana obrończyni praw kobiet i dzieci oraz wszelkich mniejszości. Z bogatym rekordem walki prawnej, jako prokuratora stanowego, z osobistą historią prześladowania seksualnego na tle pedofilskim. Jest też orędowniczką pomocy uchodźcom, podobnie jak Joe Biden.

Środowiska pro-life zarzucają jej, że jako polityk, senator z ramienia Partii Demokratycznej, ostro popierała aborcję na każde żądanie i zabijanie żywo urodzonych podczas procedury aborcyjnej dzieci. Podczas dyskusji przed nominacją kolejnego sędziego Sądu Najwyższego, proponowanego przez prezydenta Trumpa, atakowała go za przynależność do Rycerzy Kolumba, nazywając tę tradycyjną kościelną organizację, ekstremistyczną.

Jako prokurator generalny Kalifornii, była odpowiedzialna za oskarżenie dwójki dziennikarzy śledczych Sandry Merrit i Davida Deleidena za nagranie z ukrycia procederu handlu organami abortowanych dzieci i sprzedaży ich przez przedstawicielki Planned Parenthood do ośrodków badawczych i do przeszczepów, co narusza amerykańskie prawo. Dziennikarzy oskarżono z powództwa prokuratora generalnego Kamali Harris za naruszenie prywatności ośrodków aborcyjnych Planned Parenthood. Sprawa toczy się w kolejnych instancjach sądowych, a dziennikarzom grożą poważne wyroki więzienia i milionowe odszkodowania.

Źródło: www.naszdziennik.pl, ekai.pl

You may also like

Facebook