ONZ – Światowy Dzień Rodziców

/ONZ – Światowy Dzień Rodziców

ONZ – Światowy Dzień Rodziców

Świat będzie tak mocny, jak mocne będą rodziny, a rodziny tak mocne, jak rodzice. Pokój na świecie zaczyna się od pokoju w domu – mówił abp Bernardito Auza na spotkaniu członków ONZ poza zwykłym porządkiem obrad. Dodatkowe spotkanie było poświęconym szóstej rocznicy uchwalenia, na dzień 1 czerwca, Światowego Dnia Rodziców.

 

Przyszłość ludzkości zależy od tego jak rodzice spełniają swoja misję bycia domową szkołą ludzkich wartości – stwierdził Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Abp Auza dodał również, że rodzina jest sercem wysiłków w budowaniu pokoju, którego to dzieci uczą się poprzez wzajemny szacunek pomiędzy jej członkami.

 

Watykański dyplomata podkreślił także, że to w rodzinie uczymy się poszanowania dla godności człowieka i jego praw oraz jak traktować innych po bratersku i z solidarnością. Dzieci w rodzinie uczą się też obowiązkowości i odpowiedzialności, prawdomówności i dotrzymywania danego słowa. Dlatego waga rodziców i ich wspólnego wkładu w wychowanie kolejnych pokoleń jest nie do przecenienia – mówił abp Auza.

 

Źródło: www.vaticannews.va

By | 2018-06-05T13:02:40+02:00 wtorek, 05 czerwca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook