ONZ: zakaz aborcji w Irlandii jest „okrutny, nieludzki i poniżający”

by

Organizacja Narodów Zjednoczonych wystąpiła „w obronie” kobiet o prawo do  „dobrowolnego i bezpiecznego” przerwania ciąży. Według ONZ kobiety, które noszą w sobie „płód z poważnymi nieprawidłowościami rozwojowymi są dyskryminowane oraz traktowane w sposób okrutny, nieludzki i poniżający, a to za sprawą irlandzkiego zakazu aborcji”.

 

ONZ zaapelowała o zmianę prawa i zmiany w irlandzkiej konstytucji dotyczące nienarodzonych dzieci, aby umożliwić wszystkim kobietom dobrowolne przerywanie ciąży.

 

Wydana przez Komitet Praw Człowieka opinia skierowuje oskarżenie w kierunku rządu Irlandii o wprowadzanie i powodowanie „finansowego i emocjonalnego cierpienia”, bowiem według autorów raportu wiele kobiet musi wybierać pomiędzy kontynuowaniem „nieopłacalnej” ciąży, a wyjazdem za granicę w celu wykonania aborcji, „swoim osobistym kosztem bez poparcia rodziny”.

 

Stanowisko komitetu nie jest prawnie wiążące. Można w nim znaleźć liczne nieścisłości, nielogiczne wypowiedzi i roszczenia. W skład komitetu wchodzą głównie prawnicy, brakuje w nim natomiast ginekologów czy innych lekarzy specjalistów. Treść raportu ma zdecydowanie ideologiczny charakter.

 

Źródło: www.irishtimes.com

You may also like

Facebook