Osoby z niepełnosprawnością dla doświadczających bezdomności

/Osoby z niepełnosprawnością dla doświadczających bezdomności

Osoby z niepełnosprawnością dla doświadczających bezdomności

„Zawieszone” frytki, gulasz albo herbatę dla osób w kryzysie bezdomności można kupić w Krakowie w foodtrucku prowadzonym przez 6 osób z zespołem Downa. Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Pracownicy nowohuckiego foodtrucka to Aga, Karolina, Natalia, Bartek, Krystian i Maciek. Zatrudnia ich przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia 21. Mają serce na dłoni i chcą podzielić się wyjątkowym smakiem z osobami w kryzysie bezdomności, korzystającymi ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Serwowane przez nich w punkcie przy Zalewie Nowohuckim frytki, bataty czy gulasz cieszą się zasłużoną sławą w całym Krakowie. „Podziel się dobrym smakiem z osobami potrzebującymi” – zachęcają. Można to zrobić przez wykupienie vouchera na stronie zrzutka.pl. Każda kupiona porcja trafi do osób w kryzysie bezdomności, wspieranych przez Dzieło Ojca Pio.

„To niezwykła organizacja, która od lat działa na ich rzecz na wielu polach: wydaje posiłki, przekazuje odzież, prowadzi łaźnię, organizuje konsultacje ze specjalistami, pomaga w poszukiwaniu pracy i wychodzeniu na prostą” – rekomenduje pracę kapucyńskiej organizacji Spółdzielnia 21.

Małe frytki z dowolnym sosem można tu zakupić za 10 zł, gulasz kosztuje 22 zł, a herbata z rozgrzewającymi dodatkami – 6 zł. Za 8 zł można wykupić kawę dla osoby w kryzysie bezdomności.

Społeczna 21 to przedsiębiorstwo non-profit, które zatrudnia osoby z zespołem Downa. Nie tylko sprzedają kultowe już frytki. Są też twórcami rękodzieła, które można zakupić na stronie Zręczne Drobiazgi. Spółdzielnia 21 prowadzi również warsztaty dla dzieci, których celem – poza dobrą zabawą – jest pokazywanie, że osoby z niepełnosprawnością i zespołem Downa mogą wiele dać innym od siebie. Wszystkie zyski z działalności przekazywane są na rehabilitację społeczno-zawodową pracowników z niepełnosprawnością.

Źródło: KAI
By | 2021-02-26T19:42:13+01:00 piątek, 26 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook