Senator PO jest za obroną życia, ale…

/Senator PO jest za obroną życia, ale…

Senator PO jest za obroną życia, ale…

Senator Bogdan Zdrojewski komentując zmianę w podejściu Platformy Obywatelskiej do kwestii aborcji powiedział: – To jeden z kroków, które czyni Platforma, żeby przejść z XX w XXI wiek. Jednocześnie zadeklarował: – Ja jestem zwolennikiem dość mocnym, zdecydowanym, obrony życia.

Bogdan Zdrojewski podczas audycji Tok FM:

Ja jestem zwolennikiem dość mocnym, zdecydowanym, obrony życia. Nie jestem jednak ortodoksyjnie przywiązany do kompromisu, który w skutkach przynosił także złe, negatywne, śmiertelne skutki – mówił polityk.

Jednocześnie w jego ocenie dobrze się stało, że tzw. Strajk Kobiet zyskał wśród polityków PO poparcie:

Uzyskał w Platformie umiarkowane, ale zdecydowane poparcie. I dobrze. Wreszcie w jakimś dużym fragmencie Platforma znalazła się znowu w XXI wieku i jest w stanie z otwartym czołem mierzyć się ze wszystkimi, którzy chcą powrotu do przeszłości – mówił.

Polityk ocenia, że niedawna deklaracja Platformy dotycząca prawa do przerywania ciąży do 12 tygodnia, przedstawiana jako tzw. czwarta przesłanka do aborcji, nie jest żadną przełomową decyzją.

Ona ma swoją wagę z racji wagi samego tematu i jego nośności nie tylko w mediach, portalach społecznościowych, ale nawet na ulicy, ale to jest jeden z kroków, które czyni Platforma, żeby przejść z XX w XXI wiek. Nie we wszystkich tematach mamy takie zaległości, ale w tym temacie taka zaległość była” – mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką.

Źródło: www.dorzeczy.pl
By | 2021-02-27T07:56:34+01:00 sobota, 27 lutego 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook