Ostatnie urodziny. Zmarł najstarszy człowiek z zespołem Downa, żył 78 lat

/Ostatnie urodziny. Zmarł najstarszy człowiek z zespołem Downa, żył 78 lat

Ostatnie urodziny. Zmarł najstarszy człowiek z zespołem Downa, żył 78 lat

Robin Smith urodził się w Anglii w 1941 roku podczas II wojny światowej. Lekarze nie dawali mu szansy przeżycia więcej niż 12 lat. Daily Mail podaje, że Robin Smith dożył 78 lat, co czyni go najstarszą osobą z zespołem Downa w Anglii. Placówka pomocowa, w której mieszkał, zorganizowała przyjęcie dla jego upamiętnienia w dniu jego urodzin, czyli 9 października.

Robin zmarł 27 września br., dwa tygodnie przed swoimi 79. urodzinami. Jego najbliżsi przekonują, że prowadził szczęśliwe życie, ale też wnosił radość pomiędzy nich. Uwielbiał tańczyć i ćwiczyć jogę. Był wielkim fanem Cliffa Richarda i Elvisa Presleya. Billy Fulcher, który pracuje w Domu Rezydenta w Northleigh, gdzie mieszkał Smith, podkreśla że był on wyjątkowym człowiekiem, ale też z czasem stał się legendą miejsca.

– Miał taką piękną duszę i śmiał się tak, że nigdy tego nie zapomnę. Oświetlał pokój swymi błyszczącymi oczami i takim bezpośrednim uśmiechem. Nikt, kto go spotkał, nie mógł się oprzeć jego urokowi – powiedział Fulcher.

Historia Robina Smitha potwierdza, że osoby z zespołem Downa mogą wieść długie, radosne i szczęśliwe życie oraz zasługują na ochronę zarówno przed, jak i po urodzeniu.

W Polsce aborcja eugeniczna jest legalna w ramach tzw. wyjątków w ustawie o planowaniu rodziny. Według informacji przekazanej przez Ministerstwo Zdrowia w 2019 roku w polskich szpitalach wykonano 1110 legalnych aborcji. Większość z powodu upośledzenia lub choroby poczętego dziecka. W tym 1074 aborcje przeprowadzono zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny na skutek dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, co zostało wykryte podczas badań prenatalnych. Najczęstszą przyczyną były wady genetyczne. Z tego zespół Downa czyli trisomia 21 to 271 przypadków bez współistniejących wad somatycznych, i 164 przypadki z współistniejącymi wadami somatycznymi.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-10-20T21:16:40+02:00 wtorek, 20 października 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail