P. Jaki w Parlamencie Europejskim: Kto dał wam prawo do decydowania, które życie jest lepsze, a które gorsze?

by FUNDACJA JZN
Patryk Jaki zabrał głos w Parlamencie Europejskim podczas debaty nt. aborcji w Polsce. – W tej Izbie każdy ma swoje prawa, poza dziećmi, które zostały posądzone o niepełnosprawność – mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Patryk Jaki w dosadnych słowach punktował działania Parlamentu Europejskiego, który troszcząc się o różne grupy społeczne i wykluczonych, zapomina o nienarodzonych dzieciach:

Co tydzień domagacie się specjalnych praw dla 200 niezidentyfikowanych płci, które i tak już mają swoje specjalne prawa, specjalne środki, swoich komisarzy, swoje rezolucje. Ostatnio zorganizowaliście konferencję w sprawie specjalnych działań dla kobiet, które świadczą usługi seksualne – mówił.

Dodał, że tu każdy ma swoje prawa, poza dziećmi, które zostały posądzone o niepełnosprawność.

Według dużej części z was można je usuwać na życzenie w 8 czy 9 miesiącu ciąży. I jeszcze twierdzicie, że to jest prawo człowieka. Wyzywacie wszystkich tych, którzy bronią te dzieci najsłabsze, te dzieci najbardziej bezbronne – P. Jaki nie krył wzburzenia.

Przypomniał, że walka z życiem doprowadziła do sytuacji, w której zabijane są dzieci z zespołem Downa, a eutanazja jest na porządku dziennym w wielu państwach Unii Europejskiej.

Rzeczywiście, w wielu miejscach jest tak, że dzieci z zespołem Downa już się nie rodzą, a chorych można bez ich zgody poddać eutanazji – przypomniał.

W tej samej przemowie zaznaczył, że wielu Polaków ma odwagę stanąć w obronie życia i są z tego dumni.

Kto dał wam prawo do decydowania o tym, które życie jest lepsze, a które życie jest gorsze? Wielu Polaków nie dzieli życia na życie lepsze i życie gorsze. I powiem wam więcej – my się tego nie wstydzimy! – dodał.

Źródło: www.wpolityce.pl

You may also like

Facebook