Pacjentowi numer jeden we Włoszech właśnie urodziła się córka

/Pacjentowi numer jeden we Włoszech właśnie urodziła się córka

Pacjentowi numer jeden we Włoszech właśnie urodziła się córka

38-letni Mattia został oficjalnie uznany za pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem we Włoszech. Chorobę zdiagnozowano także u jego żony, który była wówczas w 8. miesiącu ciąży. Kilka dni temu 7 kwietnia urodziła się ich córeczka Julia.

Mattia pochodzi z włoskiego Codogno. Jest pracownikiem firmy Unilever, prywatnie angażuje się jako wolontariusz w działalność włoskiego Czerwonego Krzyża, jego pasją jest bieganie.

Dziś jest przede wszystkim znany dzięki temu, że został określony jako pierwszy pacjent, u którego we Włoszech zdiagnozowano koronawirusa. Zaraził się podczas kolacji z kolegą, który wtedy wrócił z Chin. Mattia spędził w szpitalu blisko miesiąc. Chorobę COVID-19 zdiagnozowano także u jego żony Valentiny, która była wówczas w 8. miesiącu ciąży. Na szczęście kobieta odczuwała tylko lekkie dolegliwości i po kilku dniach została wypisana do domu.

Mattia podkreślał, że jego jedynym marzeniem jest być przy narodzinach swojej córeczki. 23 marca mężczyzna został wypuszczony ze szpitala. Ponowne testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. Jak podaje „Corriere della Sera”, 7 kwietnia żona 38-latka urodziła dziecko. Mała Julia przyszła na świat w szpitalu Buzzi w Mediolanie. Lekarze nie ujawnili żadnych informacji na temat stanu zdrowia dziewczynki. Nie wiadomo również, czy Mattia był obecny przy porodzie.

Źródło: www.zdrowie.wprost.pl
By | 2020-04-21T22:05:27+02:00 poniedziałek, 20 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook