Pola nadziei odwoływane. Hospicja proszą jednak o pomoc

/Pola nadziei odwoływane. Hospicja proszą jednak o pomoc

Pola nadziei odwoływane. Hospicja proszą jednak o pomoc

Pandemia koronawirusa postawiła hospicja w całej Polsce w trudnej sytuacji. Brakuje maseczek, rękawiczek, środków dezynfekujących. Już wiadomo, że planowane na 26 kwietnia Pola Nadziei nie odbędą się w znanej nam dotychczas formie. Jednak placówki nie rezygnują.

Hospicja utrzymują się się często z darowizn. Ich sytuacja w normalnych warunkach jest trudna, teraz potrzeby są ogromne. W czasie pandemii koronawirusa misja hospicjów się nie zmieniła, są cały czas otwarte dla nowych pacjentów. Jednak w związku z ograniczeniami, obowiązuje tutaj zakaz odwiedzin, dlatego rodziny zostawiając tam swoich bliskich wiedzą, że może to być ostatnie spotkanie.

Każdego roku w kwietniu oczy całej Polski zwracały się w stronę hospicjów za sprawą akcji Pola Nadziei, podczas której zbierane są pieniądze na potrzeby polskich placówek. Od 1998 roku włączają się w nią szkoły, przedszkola, samorządy. W tym roku niestety Pola Nadziei nie będą mogły się odbyć ze względu na pandemię koronawirusa.

To nie oznacza rezygnacji z wsparcia, które trzeba udzielić hospicjom. Konieczność odwołania wielu akcji charytatywnych, w tym Pól Nadziei zachwiała ich budżetem, dlatego palcówki zachęcają do przekazania 1 procenta i organizują licytacje oraz aukcje charytatywne, poprzez które można wesprzeć placówki.

Źródło: gdansk.tvp.pl
By | 2020-04-21T12:56:19+02:00 wtorek, 21 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail