Papież Franciszek – „Należy przyjmować i kochać każde życie”

/Papież Franciszek – „Należy przyjmować i kochać każde życie”

Papież Franciszek – „Należy przyjmować i kochać każde życie”

Papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w bazylice watykańskiej 1 stycznia, kiedy Kościół katolicki obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi mówił o tym, że „trzeba służyć życiu ludzkiemu i służyć Bogu oraz przyjąć, kochać i pomagać każdemu życiu, począwszy od tego w łonie matki do tego starczego, cierpiącego i chorego, bo to niewygodne, a nawet odrażające”.

 

„Nowy Rok rozpoczyna się w imię Matki. Matka Boga to najważniejszy tytuł naszej Pani. Ale może zrodzić się pytanie: dlaczego mówimy Matka Boga, a nie Matka Jezusa” – rozpoczął rozważanie Ojciec Święty.

 

„W swojej Matce Bóg nieba, Bóg nieskończoności stał się maluczkim, stał się materią, by być nie tylko z nami, ale także takim jak my. Oto cud, nowość: człowiek nie jest już sam; nigdy więcej sierotą – na zawsze jest synem. Rok rozpoczyna się tą nowością. A my ją głosimy w ten sposób, mówiąc: Matka Boga! Radością jest świadomość, że nasza samotność została przezwyciężona. Jest to piękno, gdy wiemy, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi, wiedząc, iż to nasze dziecięctwo nigdy nie może być nam odebrane. I dostrzec siebie w kruchym Bogu, dziecku w ramionach Matki oraz widzieć, że ludzkość jest dla Pana droga i święta. Dlatego trzeba służyć życiu ludzkiemu i służyć Bogu oraz przyjąć, kochać i pomagać każdemu życiu, począwszy od tego w łonie matki do tego starczego, cierpiącego i chorego, bo to niewygodne, a nawet odrażające” – mówił.

 

Czytaj więcej: naszdziennik.pl

By | 2018-01-02T15:40:43+01:00 wtorek, 02 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail