Papież Franciszek niespodziewanie odwiedził jeden z domów wspólnoty L’Arche

by

13 maja br. Ojciec Święty Franciszek w ramach „Piątków miłosierdzia” – jednej z inicjatyw Roku Jubileuszowego – odwiedził niespodziewanie wspólnotę dla osób niepełnosprawnych L’Arche w Ciampino pod Rzymem. Informacja o wizycie została opublikowana na oficjalnej stronie Jubileuszu Miłosierdzia.

 

Wspólnota Chicco, do której przybył Papież, to najstarsza włoska wspólnota L’Arche, międzynarodowej federacji wspólnot dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, założonej przez Jeana Vanier w 1964 roku. Papież odwiedził dwa domy wspólnoty: Vigna (Winnica)  i Ulivo (Drzewo oliwne), w których żyje aktualnie 18 osób niepełnosprawnych. Ojciec Święty zasiadł z mieszkańcami przy wspólnym stole, a także obejrzał pracownię rękodzieła, w której pracują osoby z niepełnosprawnością. Na koniec pomodlił się z nimi w kaplicy należącej do wspólnoty.

 

Marco Veronesi, dyrektor wspólnoty Chicco, podsumowując niespodziewaną wizytę Papieża, powiedział: “Papież chciał poznać naszą historię, historię naszych mieszkańców. Opowiedział nam o swoich spotkaniach z cierpiącymi, poprosił, byśmy nieśli światu czułość, którą przeżywamy w naszej wspólnocie, byśmy ją siali i rozdawali innym. Na koniec poprosił, byśmy się za niego modlili. (…) Może się wydawać, że nasi mieszkańcy nie są nikomu użyteczni, jednak poprzez ich serca, poprzez nawiązanie z nimi relacji, chcemy zmieniać świat. Pokazują oni, że z kamienia węgielnego, który został odrzucony przez budujących, może powstać społeczeństwo i że na tym kamieniu można zbudować piękną budowlę”.

 

Źródło: it.radiovaticana.va

You may also like

Facebook