Papież Franciszek prosi o pomoc

by

W przesłaniu papieskim na wrzesień papież Franciszek prosi o pomoc w budowaniu wspólnego dobra oraz społeczeństwa, które umieszcza osobę ludzką w swoim centrum.

 

Zobacz: VIDEO

 

Osoba ludzka i jej godność zajmują w nauczaniu papieża Franciszka ważne miejsce. W przemówieniu do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej Ojciec Święty wyraził pragnienie, aby odbywający się w maju br. pierwszy Światowy Szczyt Humanitarny „potrafił w smutnym dzisiejszym kontekście konfliktów i katastrof zrealizować swój zamiar umieszczenia osoby ludzkiej i jej godności w centrum każdej interwencji humanitarnej”. „Nie można sobie jednakże pozwolić na utratę wartości i zasad humanizmu, poszanowania godności każdej osoby, pomocniczości i wzajemnej solidarności, pomimo że mogą one stanowić w pewnych okresach historii brzemię trudne do uniesienia”, podkreślał Papież.

 

W przemówieniu do słowackich biskupów Franciszek apelował, by naród słowacki zachował „swą tożsamość kulturową oraz dziedzictwo wartości etycznych i duchowych, silnie związane z jego katolicką tradycją”. Wówczas będzie mógł wnosić bez obaw na płaszczyźnie europejskiej i światowej wkład w „szczery i owocny dialog również na takie istotne tematy, jak godność życia ludzkiego i zasadnicza funkcja rodziny”.

 

Źródło: pl.aleteia.org, pl.radiovaticana.va oraz www.deon.pl

You may also like

Facebook