Papież Franciszek: życie wymaga ochrony na każdym jego etapie

/Papież Franciszek: życie wymaga ochrony na każdym jego etapie

Papież Franciszek: życie wymaga ochrony na każdym jego etapie

Papież Franciszek po tradycyjnej niedzielnej modlitwie Anioł Pański przypomniał, że dziś we Włoszech obchodzony jest Dzień dla Życia. Zaznaczył, że współczesnym społeczeństwom należy pomóc w uzdrowieniu ze wszystkich ataków na życie i podkreślił, że powinno być ono chronione na każdym etapie, od narodzin do naturalnej śmierci.

Franciszek podkreślił, że obecnie we Włoszech panuje „zima demograficzna”, a przyszłość kraju jest zagrożona. Zachęcił do modlitwy o nastanie nowej „wiosny demograficznej” pełnej dzieci i rodzin.

Na zakończenie Franciszek wspomniał o obchodzonym jutro Dniu Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi. Przypada on w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która doświadczyła upokorzenia i cierpienia niewolnictwa. „Pracujmy na rzecz gospodarki, która nie sprzyjałaby, choćby pośrednio, temu nikczemnemu procederowi, to znaczy takiej, która nigdy nie zamienia mężczyzn i kobiet w towar, w przedmioty, ale zawsze traktuje ich podmiotowo” – zaapelował Papież.

Łukasz Sośniak SJ / vaticannews.va
By | 2021-02-07T15:48:28+01:00 niedziela, 07 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail