Papież ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

/Papież ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Papież ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

W niedzielę papież Franciszek przypomniał o zbliżającym się święcie Ofiarowania Pańskiego. Zaznaczył, że podobnie jak w czasach Symeona i Anny, obojga w podeszłym wieku, także dzisiaj Duch Święty wzbudza w osobach starszych myśli i słowa mądrości. „Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, «dziadków» Jezusa” – powiedział Papież.
Ojciec Święty przypomniał, że dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Trąd, zapoczątkowany ponad sześćdziesiąt lat temu przez Raoula Follereau i realizowany zwłaszcza przez stowarzyszenia zainspirowane jego działalnością humanitarną.

„Wyrażam moją bliskość z tymi, którzy cierpią z powodu tej choroby i wspieram misjonarzy, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy zaangażowanych w posługę na ich rzecz – powiedział Papież. – Pandemia potwierdziła, jak bardzo konieczna jest obrona prawa do zdrowia osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji: chciałbym, aby przywódcy narodów zjednoczyli swoje wysiłki na rzecz leczenia osób cierpiących na chorobę Hansena i ich integracji społecznej.“

Łukasz Sośniak SJ
Źródło: vaticannews.va
By | 2021-01-31T17:32:11+01:00 niedziela, 31 stycznia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail