Papież zachęca Polaków do modlitwy za każde poczęte dziecko

by FUNDACJA JZN
Papież Franciszek poświęcił dziś dzwony życia „Głos nienarodzonych” dla Ukrainy i dla Ekwadoru. Dźwięk tych dzwonów, ma przypominać o niepodważalnym prawie do życia każdego człowieka.

Wśród pielgrzymów obecnych podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie byli dziś przedstawiciele fundacji „Życiu tak”. Jej cele obejmują szeroko rozumianą ochronę i promocję zdrowia, w szczególności ochronę życia i jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci. Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Na prośbę polskiej fundacji «Życiu tak» poświęciłem dzisiaj dzwony noszące tytuł: «Głos nienarodzonych», które zostaną przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę. Niech będą dla tych narodów i dla wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – podkreślił Papież. – Niech ich brzmienie głosi światu «Ewangelię życia», budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię.“

Dzwon życia, jaki wkrótce trafi do lwowskiego Centrum Duszpasterskiego im. Jana Pawła II, ma przypominać o prawie do życia dzieci nienarodzonych. Choć na stałe znajdować się będzie przy parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, będzie na zaproszenie wraz ze specjalną wystawą podróżować po całej Ukrainie. Umieszczony on będzie na specjalnej przyczepie, która zapewni mu mobilność.

Dzwon już za kilka dni przybędzie do Lwowa, i jeśli warunki pandemiczne na to pozwolą, zostanie przywitany na jednym z głównych placów miasta.

Poświęceniu dzwonów, które dokonało się na placu przed wejściem do Auli Pawła VI,  towarzyszyła delegacja ze Lwowa, na czele z ks. Grzegorzem Drausem, proboszczem parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Po poświęceniu dzwonów Ojciec Święty sam osobiście uderzył w dzwon dla Ukrainy i pozdrowił pielgrzymów ze Lwowa. Na słowa pielgrzymów: „Czekamy na Ukrainie” odpowiedział „Wybieram się do was”.

Źródło: vaticannews.va

You may also like

Facebook