Patryk Jaki: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma dla mnie osobisty wymiar

/Patryk Jaki: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma dla mnie osobisty wymiar

Patryk Jaki: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma dla mnie osobisty wymiar

Istotne jest to, że obecnie w Polsce niemal wszystkich aborcji dokonuje się w sytuacji, gdy pojawia się podejrzenie wady płodu, najczęściej świadczącej o zespole Downa – europoseł Patryk Jaki skomentował dla portalu Onet.pl orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Dodał, że ten wyrok ma dla niego osobisty wymiar.

Europoseł Patryk Jaki wraz z żoną wychowuje syna z zespołem Downa.  Jak reaguje na obecną sytuację?

– Przede wszystkim staram się nakłaniać osoby, które mają inne zdanie niż ja, by głębiej weszły w temat i pochyliły się nad tym całym problemem – mówi europoseł.

W rozmowie zwraca uwagę na fakt, że obecnie w Polsce niemal wszystkich aborcji dokonuje się w sytuacji, gdy pojawia się podejrzenie wady płodu, najczęściej świadczącej o zespole Downa:

Podkreślam tu słowo „podejrzenie”, bo to nie jest tak, że zawsze mamy do czynienia z pewnością, że dziecko urodzi się chore. Znane są przypadki, gdy istniało duże prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa, a jednak dziecko przychodziło na świat w pełni zdrowe. I na odwrót – mówi Patryk Jaki.

 Po drugie, często informacje dotyczące uszkodzenia płodu zdobywa się w momencie, gdy dziecko jest już wykształcone. To już jest późny etap. Według mnie dokonywanie aborcji w sytuacji, gdy dziecko jest już niemal zdolne do samodzielnego życia, to barbarzyństwo – uważa polityk. – Oczywiście są także testy, które przeprowadza się na początku ciąży. Jednak one niejednokrotnie mogą okazać się mylne – dodaje.

Apeluje również: „nie mamy prawa odbierać osobom niepełnosprawnym szczęścia do życia”.

– Oczywiście mam świadomość, że aborcje będą nadal dokonywane. Kobiety będą w tym celu wyjeżdżać za granicę. Jednak dla mnie obecna dyskusja to m.in. szansa, by przebijać się z argumentami do osób, mających inne zdanie oraz pokazanie, że Polska chroni niepełnosprawnych – mówi Patryk Jaki.

Swoje zdanie na temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych Europoseł wyraził m.in. na Facebooku. Opisał tam własną “5-tkę dla dzieci”:

  1. 99% aborcji to dzieci z „podejrzeniem” ZD
  2. Osoby z ZD żyją, pracują (często samodzielnie) na całym świecie i są szczęśliwe
  3. Niepełnosprawność może spotkać każdego, w każdej chwili i nigdy nie jest to powód do „eliminacji”
  4. Eliminujemy też dzieci zdrowe, bo rzadko jest 100% pewności. A Polaków jest coraz mniej i taki trend demograficzny może zagrażać polskiej państwowości.
  5. Dzieci zarówno zdrowe jak i niepełnosprawne oprócz obowiązków dają też wiele radości i budują siłę rodziny. A przez to siłę Polski.
Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

By | 2020-10-27T22:16:35+01:00 wtorek, 27 października 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail