„Pieluszka dla Maluszka”

by

W ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka” po raz czwarty w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane będą pieluchy i pieluchomajtki, które zostaną przekazane podopiecznym domów dziecka i potrzebującym rodzinom. To jedna z inicjatyw obrońców życia przygotowująca do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 12 czerwca br.

 

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” ruszyła 4 kwietnia br. w Dzień Świętości Życia. Może wziąć w niej udział każda parafia, szkoła, urząd, czy organizacja zainteresowane zorganizowaniem zbiórki pieluszek.

 

Tegoroczna zbiórka pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych potrwa do 29 maja. Finał akcji odbędzie się tradycyjnie w czasie Marszu dla Życia, a same dary zostaną przekazane potrzebującym w Dzień Ojca.

 

Do tej pory zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch. Dzięki przekazanym darom udało się  wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne, wśród których pieluszki rozdysponowuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 

Źródło: poznan.ksm.org.pl

You may also like

Facebook