Po raz pierwszy w Polsce urodziły się sześcioraczki

by FUNDACJA JZN
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przed południem na świat przyszły sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce – informuje RMF FM.

Poród przez cesarskie cięcie nastąpił w 29. tygodniu ciąży. Jak powiedział w rozmowie w dziennikarzem RMF FM prof. Ryszard Lauterbach, lekarze początkowo spodziewali się pięcioraczków. Kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie poinformował o dobrej kondycji noworodków, mimo że wymagają wsparcia oddechowego, a jedno z niemowląt musiało zostać zaintubowane.

Na świat przyszły cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Najmniejsze dziecko waży około 800 gramów, a największe 1200.

„Mama czuje się dobrze, jest szczęśliwa, mogła dotknąć małego, szóstego człowieka, który się ostatni urodził. Przeżywa to bardzo sympatycznie” – powiedział RMF FM prof. Lauterbach.

Do informacji o narodzinach odniósł się po południu na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!” – napisał prezydent.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie; poza tym taką ciążę trudno doprowadzić do szczęśliwego finału.

Źródło: rmf24.pl

You may also like

Facebook