Rozpoczęła się procedura zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta

/Rozpoczęła się procedura zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta

Rozpoczęła się procedura zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta

„Zabijanie Vincenta Lamberta już się zaczęło. Jest film z prawdopodobnie ostatniego spotkania z matką, która walczyła o jego życie” – informuje serwis gosc.pl.

Vincent Lambert, 42-letni mężczyzna, który od 2008 roku pozostaje unieruchomiony w wyniku wypadku drogowego, według niektórych lekarzy znajduje się w stanie wegetatywnym, inni uważają, że znajduje się w stanie minimalnej świadomości oraz podkreślają jego zdolność do samodzielnego oddychania.

 

Lekarz prowadzący poinformował rodzinę, że w wyniku decyzji konsilium lekarskiego począwszy od 20 maja zostanie wstrzymane leczenie oraz głębokie i ciągłe uśmierzanie bólu. Decyzja została podjęta pomimo interwencji Komitetu ONZ ds. praw osób z niepełnosprawnością, który zwrócił się do Francji z apelem o nieprzerywanie podawania leków, odżywiania i nawadniania.

Jak za AFP podaje gosc.pl, procedura już się rozpoczęła. Rodzina niepełnosprawnego jest podzielona w tej sprawie. Wczoraj wieczorem spotkała się z nim matka, która walczy o jego życie. – Nie płacz – pocieszała syna. W sieci pojawiło się video z tego spotkania. Rodzicom zabroniono przytulenia syna.

Źródło: gosc.pl 
By | 2019-05-21T06:05:37+02:00 poniedziałek, 20 maja 2019|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook