Rozpoczęła się procedura zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta

by FUNDACJA JZN
„Zabijanie Vincenta Lamberta już się zaczęło. Jest film z prawdopodobnie ostatniego spotkania z matką, która walczyła o jego życie” – informuje serwis gosc.pl.

Vincent Lambert, 42-letni mężczyzna, który od 2008 roku pozostaje unieruchomiony w wyniku wypadku drogowego, według niektórych lekarzy znajduje się w stanie wegetatywnym, inni uważają, że znajduje się w stanie minimalnej świadomości oraz podkreślają jego zdolność do samodzielnego oddychania.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=mqSMoCY6L7M

 

Lekarz prowadzący poinformował rodzinę, że w wyniku decyzji konsilium lekarskiego począwszy od 20 maja zostanie wstrzymane leczenie oraz głębokie i ciągłe uśmierzanie bólu. Decyzja została podjęta pomimo interwencji Komitetu ONZ ds. praw osób z niepełnosprawnością, który zwrócił się do Francji z apelem o nieprzerywanie podawania leków, odżywiania i nawadniania.

Jak za AFP podaje gosc.pl, procedura już się rozpoczęła. Rodzina niepełnosprawnego jest podzielona w tej sprawie. Wczoraj wieczorem spotkała się z nim matka, która walczy o jego życie. – Nie płacz – pocieszała syna. W sieci pojawiło się video z tego spotkania. Rodzicom zabroniono przytulenia syna.

Paryski Sąd Apelacyjny: Vincent Lambert może żyć!

Źródło: gosc.pl 

You may also like

Facebook