“Pogotowie dla rodziny” – przy parafii powstała specjalistyczna poradnia

/“Pogotowie dla rodziny” – przy parafii powstała specjalistyczna poradnia

“Pogotowie dla rodziny” – przy parafii powstała specjalistyczna poradnia

“Pogotowie dla rodziny” zajmuje się m.in. szeroko rozumianą pomocą w rozwiązywaniu problemów rodzin a także wsparciem dla osób doświadczających kryzysów życiowych, cierpiących z powodu straty bliskich. Poradnia znajduje się w sali C domu parafialnego przy kościele NMP Matki Kościoła na ul. Domaniewskiej w Warszawie. Prowadzą ją psycholog Agata Powojewska oraz pedagog Monika Wiater.

Każdy, kto doświadcza trudności związanych np. z wychowywaniem lub chorobą dziecka, relacjami w rodzinie, żałobą po stracie kogoś bliskiego, adopcją, może zgłosić się do poradni, gdzie otrzyma pomoc psychologiczno-pedagogiczną lub przekierowanie do innych specjalistów w danej dziedzinie.

“Projekt Pogotowie dla Rodziny wyrasta z naszych osobistych doświadczeń. Dostrzegłyśmy, że istnieje potrzeba, często niewielkiego, ale bardzo różnorodnego, wsparcia dla osób, które go potrzebują, a nie wiedzą dokąd pójść, obawiają się wizyty u specjalisty, albo nie mają pewności, że powinny” – podkreślają pomysłodawczynie projektu.

Ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin zauważa, że istnieje wielka potrzeba wychodzenia z pomocą “w różnych sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza, że te problemy się piętrzą, a pandemia nasiliła różne trudności”.

– Cieszę się z powstania nowej poradni i specjalistów, którzy prezentują wartości chrześcijańskie. Wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z pomocy poradni, ponieważ pracują w niej profesjonaliści, ale jednocześnie reprezentują podejście do różnych spraw osadzone w wierze – mówi ks. Szczerbiński.

Poradnia proponuje spotkania indywidualne prowadzone przez psychologa i pedagoga, a czas ich trwania jest uzależniony od sytuacji konkretnych osób.

“Same doświadczyłyśmy wielu trudności. Mamy doświadczenie w pomaganiu i to chcemy robić. Na gruncie zawodowym wielokrotnie byłyśmy pytane o miejsca gdzie można uzyskać pomoc w różnych życiowych sprawach. Brak odpowiedzi na część z tych pytań zrodził niniejszy projekt” – przekonują.

Na razie poradnia nie ma ustalonego cennika, więc w najbliższym czasie koszty będą ustalane indywidualnie. Na spotkanie można się umówić pod nr tel. 692 032 370 lub mailem: [email protected]. Więcej na stronie: www.pogotowiedlarodziny.com.

Źródło: KAI
By | 2021-02-06T09:26:26+01:00 sobota, 06 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail