„Pogotowie dla rodziny” – przy parafii powstała specjalistyczna poradnia

by FUNDACJA JZN
„Pogotowie dla rodziny” zajmuje się m.in. szeroko rozumianą pomocą w rozwiązywaniu problemów rodzin a także wsparciem dla osób doświadczających kryzysów życiowych, cierpiących z powodu straty bliskich. Poradnia znajduje się w sali C domu parafialnego przy kościele NMP Matki Kościoła na ul. Domaniewskiej w Warszawie. Prowadzą ją psycholog Agata Powojewska oraz pedagog Monika Wiater.

Każdy, kto doświadcza trudności związanych np. z wychowywaniem lub chorobą dziecka, relacjami w rodzinie, żałobą po stracie kogoś bliskiego, adopcją, może zgłosić się do poradni, gdzie otrzyma pomoc psychologiczno-pedagogiczną lub przekierowanie do innych specjalistów w danej dziedzinie.

„Projekt Pogotowie dla Rodziny wyrasta z naszych osobistych doświadczeń. Dostrzegłyśmy, że istnieje potrzeba, często niewielkiego, ale bardzo różnorodnego, wsparcia dla osób, które go potrzebują, a nie wiedzą dokąd pójść, obawiają się wizyty u specjalisty, albo nie mają pewności, że powinny” – podkreślają pomysłodawczynie projektu.

Ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin zauważa, że istnieje wielka potrzeba wychodzenia z pomocą „w różnych sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza, że te problemy się piętrzą, a pandemia nasiliła różne trudności”.

– Cieszę się z powstania nowej poradni i specjalistów, którzy prezentują wartości chrześcijańskie. Wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z pomocy poradni, ponieważ pracują w niej profesjonaliści, ale jednocześnie reprezentują podejście do różnych spraw osadzone w wierze – mówi ks. Szczerbiński.

Poradnia proponuje spotkania indywidualne prowadzone przez psychologa i pedagoga, a czas ich trwania jest uzależniony od sytuacji konkretnych osób.

„Same doświadczyłyśmy wielu trudności. Mamy doświadczenie w pomaganiu i to chcemy robić. Na gruncie zawodowym wielokrotnie byłyśmy pytane o miejsca gdzie można uzyskać pomoc w różnych życiowych sprawach. Brak odpowiedzi na część z tych pytań zrodził niniejszy projekt” – przekonują.

Na razie poradnia nie ma ustalonego cennika, więc w najbliższym czasie koszty będą ustalane indywidualnie. Na spotkanie można się umówić pod nr tel. 692 032 370 lub mailem: [email protected]. Więcej na stronie: www.pogotowiedlarodziny.com.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook