Pokochaj mnie. Piosenka nienarodzonych

by FUNDACJA JZN
Chciałem użyczyć głosu tym, którzy tego głosu nie mogli zabrać, którzy mogą tylko w ciszy oczekiwać na to, co się z nimi stanie – mówi autor słów i muzyki salezjanin kl. Krzysztof Wasiak i dodaje: Sam nie wiem, czy to ja zdecydowałem się napisać tę piosenkę, czy to Pan Bóg posłużył się mną, żeby ona powstała.

Kl. Krzysztof Wasiak podkreśla, że w swojej piosence chciał przede wszystkim opowiedzieć o niepodważalnym człowieczeństwie każdego nienarodzonego dziecka:

Dlatego w klipie umieściłem nagranie dziecka z USG, czy też pojawiają się słowa: „Mamo, proszę, NIE ZABIJAJ mnie!”. Chciałem użyczyć głosu tym, którzy tego głosu nie mogli zabrać, którzy mogą tylko w ciszy oczekiwać na to, co się z nimi stanie. Oni „wołają” o naszą miłość pomimo tego, że ich nie słyszymy.

Na pytanie o to, jak reagować na udział katolików w protestach opowiadających się za kompromisem aborcyjnym, mówi:

Uważam, że na pewno nie możemy reagować agresją, czy z góry potępiać takie osoby, ponieważ bardzo często poprzez działania medialne, poprzez propagandę lewicową, którą się szerzy, są one wprowadzane w błąd. Myślę, że naszym głównym zadaniem jest uświadamiać, podawać argumenty i do każdego podchodzić indywidualnie i z miłością.

Komentując jeden z fragmentów encykliki „Evangelium Vitae”, który znalazł się w piosence, wyjaśnia:

Często ludzi odstrasza od dokumentów papieskich, to, że są pisane trudnym do zrozumienia językiem, jednak akurat ta encyklika jest według mnie napisana bardzo zrozumiale. Porządkuje ona pewne rzeczy, podaje argumenty, które przemawiają za takim a nie innym stanowiskiem Kościoła w kwestii ochrony życia. Myślę, że dla współczesnego katolika jest to ważne, aby później móc krytycznie spojrzeć na to, co jest przekazywane w mediach.

Podczas rozmowy wskazuje również na duże zaangażowanie zakonu salezjanów na rzecz ochrony życia:

Wielu naszych współbraci podejmuje każdego roku adopcję dziecka poczętego, również w naszych osobistych, czy wspólnotowych modlitwach pamiętamy o modlitwie za dzieci nienarodzone oraz za matki, aby nie bały się przyjąć tego Bożego daru, jakim jest ludzkie życie. Również w naszej pracy duszpasterskiej promujemy postawę pro-life, staramy się w pracy z młodzieżą podejmować tematy związane z odpowiedzialnością za własne czyny, a także kształtować właściwe postawy chłopaków oraz dziewczyn w stosunku do życia i rodzicielstwa – mówi kl. Krzysztof Wasiak.

https://youtu.be/i6kjg4JGA3U

Źródło: www.gosc.pl

You may also like

Facebook