Dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem

by FUNDACJA JZN
– Dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem, ponieważ posiada ludzkich rodziców i jest żywe, ponieważ rośnie. Ma więc niezbywalne prawo do życia – mówi Stephanie Gray Connors w wywiadzie dla Aletei. W rozmowie odnosi się do najbardziej znanych argumentów osób promujących aborcję.

Stephanie Gray Connors jest międzynarodową mówczynią pro-life, która dała już prawie tysiąc prezentacji na całym świecie, a także autorką książki „Miłość uwalnia życie. Aborcja i sztuka komunikowania prawdy”. W rozmowie dziennikarka Aleteia.pl Ewa Rejman zaprezentowała w pytaniach stanowiska osób opowiadających się za aborcją.

Częstym argumentem, na który powołują się zwolennicy aborcji jest „prawo wyboru” kobiet  i brak równości między życiem płodu a życiem kobiety.

Jeśli pochylamy się nad ideą praw kobiet, musimy zadać kluczowe pytanie: kiedy zaczynają się te prawa? Prawa kobiet zaczynają się wtedy, kiedy zaczyna się życie kobiety. Nauka uczy nas, że życie kobiety zaczyna się w momencie poczęcia – mówi Connors i dodaje:

Żadna kobieta ani mężczyzna nie powinni mieć prawa zakończyć życia swojego dziecka. Pomyśl o sytuacji, kiedy mężczyzna zabija kobietę w ciąży. Nawet wielu zwolenników aborcji przyznałoby, że byłoby to uznane za podwójne zabójstwo.

W rozmowie poruszono również problem narodzin dzieci z wadami letalnymi. Connors zaznacza, że do takich sytuacji należy podchodzić z ogromnym współczuciem i delikatnością, ale jednocześnie dodaje:

Pytaniem, które musimy sobie zadać jest jednak: czy zakończenie życia osoby chorej jest aktem miłości? Zasugerowałabym, że nie i możemy pomyśleć o tym w następujący sposób. Jeśli miałabyś kogoś w innym kraju, kogoś, kogo bardzo kochasz i ta osoba zadzwoniłaby do ciebie i powiedziała, że zostały jej tylko cztery tygodnie życia, czy czekałabyś do końca trzeciego tygodnia, żeby do niej polecieć i pożegnać się z nią?

Na pytanie o wielkie cierpienie kobiet, które towarzyszą swoim chorym i umierającym dzieciom, odpowiada:

Ale inny rodzaj smutku występuje, kiedy ktoś umiera, ponieważ nie mogliśmy ocalić jego życia, a inny wtedy kiedy ktoś umiera, bo to życie mu odebraliśmy.

Connors pytana również o to, jaką postawę należy przyjąć wobec bliskich kobiet, które dokonały aborcji, mówi:

Żaden człowiek nie jest idealny i każdy, kogo kochamy, czasami robi rzeczy, których nienawidzimy. Może pomocne byłoby przywołanie przykładu prowadzenia samochodu i jednoczesnego pisania wiadomości na telefonie – zgadzamy się, że jest to czymś złym. Jeśli twoja najlepsza przyjaciółka zabiłaby kogoś w wypadku, który spowodowała, ponieważ prowadziła samochód, pisząc wiadomości, nie popierałabyś tego, co zrobiła, gdyż znasz różnicę między osobą, a jej zachowaniem. Jednocześnie, nadal powinnaś kochać swoją przyjaciółkę, kochać ją nawet mocniej, kiedy cierpi w wyniku tego, co się stało.

 

Źródło: pl.aleteia.org

You may also like

Facebook