Polak na Światowych Igrzyskach dla osób z Zespołem Downa

by FUNDACJA JZN
Na przełomie marca i kwietnia 2020 r. Michał Miszkowski weźmie udział w Trisome Games – Światowych Igrzyskach dla osób z Zespołem Downa, które odbędą się w Turcji. 16-letni chłopiec ma zespół Downa i ogromny talent sportowy.

Już w pierwszych latach życia było widać, że Michał jak na dziecko z Zespołem Downa, jest wyjątkowo sprawny ruchowo, giętki i odważny. Z czasem zaczął rozwijać się sportowo. Pomagała mu w tym smukła jak na Zespół Downa budowa ciała, ponadprzeciętna wytrwałość, a także starsze rodzeństwo.

Wśród zdobytych medali są te z różnych dyscyplin sportowych: skoki w dal, zawody pływackie, turniej hokeja, boccia, biegi i tenis stołowym. Jednak drogą do sukcesu może okazać się judo. Michał zdobył pierwsze miejsce w kategorii Open na IV Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Talent chłopca został zauważył szef Stowarzyszenia ParaSportowi, organizacji, która przygotowuje osoby z niepełnosprawnością intelektualną do udziału w profesjonalnych zawodach sportowych także na szczeblu europejskim i światowym.

Na przełomie marca i kwietnia 2020 r. Michał weźmie udział w Trisome Games – Światowych Igrzyskach dla osób z Zespołem Downa, które odbędą się w Turcji.

Na portalu pomagam.pl/mistrzostwamichala >> rodzice zorganizowali zbiórkę funduszy, które pomogą pokryć koszt udziału Michała na światowych zawodach. W tej chwili potrzeba jeszcze około 5 tys. złotych.

A.Ślusarczyk
Źródło: warszawa.gosc.pl

You may also like

Facebook