Poszukiwani wolontariusze do zbierania podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”

/Poszukiwani wolontariusze do zbierania podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”

Poszukiwani wolontariusze do zbierania podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”

Publikujemy treść listu rozsyłanego przez CitizenGO, organizację aktywnych obywateli, którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności, w którym proszą o czynne zaangażowanie się w inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”.

 

 

Szanowni Państwo,

 

we wrześniu planujemy początek zbiórki podpisów (na papierze) pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Jej celem jest zakazanie zabijania poczętych dzieci, u których istnieje podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. W 2015 r. spośród 1044 aborcji przeprowadzonych w polskich szpitalach, aż 1000 motywowano możliwą chorobą dziecka.

 

Po tym, gdy prosiłam Państwa o pomoc w zbiórce podpisów, zgłosiło się prawie 6 tys. osób! To ogromnie dużo, ale potrzebujemy, żeby było nas jeszcze więcej. Proszę Państwa o zgłoszenie pod poniższym linkiem:

https://go.citizengo.org/zatrzymajaborcje.html

 

Mam zaszczyt prowadzić tę inicjatywę wraz z p. Kają Godek. Jesteśmy przekonane, że nasza współpraca, która trwa już długo oraz zaangażowanie z Państwo strony, przyniesie dobry rezultat w postaci uchronienia przed śmiercią wielu dzieci, a tym samym całych rodzin przed traumą aborcji.

 

Wspólnie miałyśmy zaszczyt przedstawić inicjatywę Episkopatowi podczas 376. Zebrania Plenarnego w Zakopanem. Następnego dnia Księża Biskupi wydali komunikat, w którym popierają tę inicjatywę:

Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.

 

Proszę, aby – jeśli jeszcze tego Państwo nie uczynili – zgłosili się do aktywnego zaangażowania w zbieranie podpisów.

 

W ostatnim czasie dotarła do nas także informacja, że posłowie planują złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności eugenicznej przesłanki aborcyjnej. Ta wiadomość bardzo nas cieszy, bo wzmacnia wołanie o ochronę życia dziecka poczętego.

 

Pragnę też wyjaśnić, że zgodnie z prawem, TK nie ma żadnego terminu na rozpatrzenie wniosku, więc nie wiemy, czy i kiedy zostanie wydany wyrok w tej sprawie. Inicjatywa obywatelska „Zatrzymaj aborcję”, po złożeniu min. 100 tys. podpisów, na mocy konstytucji RP i powiązanych z nią ustaw obliguje parlament do pierwszego czytania projektu w terminie 3 miesięcy od jego wniesienia. Obok ustawy budżetowej, projekt obywatelski jest jedynym, który nie może leżeć w nieskończoność w sejmowej „zamrażarce”. To nasz konstytucyjny przywilej i dlatego tak bardzo potrzeba Państwa zaangażowania!

 

Proszę o zgłoszenia do zbierania podpisów:

https://go.citizengo.org/zatrzymajaborcje.html

 

Jeśli natomiast mają Państwo pytania dotyczące innych obszarów inicjatywy, prosimy o kontakt na adres: https://go.citizengo.org/zatrzymajaborcje.html

 

Dziękuję za Państwa gotowość do tego, abyśmy wspólnymi siłami zatrzymali aborcję.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

By | 2017-07-04T14:09:50+02:00 poniedziałek, 03 lipca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook