Powstanie Parlamentarny Zespół ds. Życia

by

Portal prawy.pl donosi, iż z inicjatywy ks. Ryszarda Halwy z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia powstanie Zespół Parlamentarny ds. Życia. Organizacją zespołu zajęła się poseł Krystyna Wróblewska (PiS).

 

Aktualnie zespół jest w trakcie tworzenia. Poseł PiS Anna Cicholska poinformowała, że 30 marca na posiedzeniu najprawdopodobniej będzie wiadomo, kto wejdzie w jego skład.

 

„Będziemy zajmować się sprawami związanymi z nieszanowaniem życia i w związku z tą sytuacją z Madalińskiego, ze Szpitala Świętej Rodziny, gdzie była próba kilkakrotnego zabicia sześciomiesięcznego dziecka przez środki poronne, przez próbę dokonania kolejnej aborcji, która też nie była skuteczna, wreszcie przez zostawienie dziecka, żeby umierało w okrutny sposób, bez żadnej pomocy lekarzy” – mówił ks. Ryszard Halwa, który z ramienia Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia również wejdzie w skład wspomnianego zespołu (za: prawy.pl).

 

Celem powstającego zespołu jest między innymi objęcie ochroną prawną wszystkich poczętych i nienarodzonych dzieci, ale także po możliwym uchwaleniu nowego prawa zakazu zabijania dzieci, monitorowanie go tak, aby było ono przestrzegane.

 

Źródło: prawy.pl

You may also like

Facebook