Koncert poświęcony pamięci pioniera opieki paliatywnej w Polsce

/Koncert poświęcony pamięci pioniera opieki paliatywnej w Polsce

Koncert poświęcony pamięci pioniera opieki paliatywnej w Polsce

W sobotę 25 stycznia, w Poznaniu odbył się doroczny koncert dla Dobrodziejów i Przyjaciół Hospicjum Palium. Koncert został poświęcony pamięci profesora Jacka Łuczaka, pioniera opieki paliatywnej w Polsce.

Na koncert „Dla przyjaciół i dobroczyńców Hospicjum Palium” poświęcony pamięci prof. Jacka Łuczaka zaprosił poznański oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. W programie znalazły się przeboje z lat 70. 80. i 90. – muzyka, jaką lubił Profesor. Można było usłyszeć aranżacje w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej, Felicjana Andrzejczaka, Chucka Fraziera oraz zespołu Joanna Dudkowska Band. Podczas wydarzenia odbyła się licytacja atrakcyjnych niespodzianek.

Premierę miała również książka profesora Jacka Łuczaka „Moje Palium”. Pisał ją przez ostatnie dwa lata życia. Zmieniał, dodawał zdjęcia. Książka uważana jest za testament profesora, pioniera opieki paliatywnej w Polsce.

Jacek Łuczak urodził się 30 grudnia 1934 roku w Poznaniu. W 1959 r. ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizował się w chorobach wewnętrznych, anestezjologii, intensywnej terapii, kardiologii i medycynie paliatywnej. W 1987 roku z jego inicjatywy powstało Hospicjum Palium. Był założycielem i długoletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. W roku 2012 uhonorowany tytułem „Człowieka roku” „Głosu Wielkopolskiego”. Otrzymał także Europejską Nagrodę Obywatelską przyznawaną przez Parlament Europejski. W 2019 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 22 października ubiegłego roku.

Źródło: gloswielkopolski.pl
By | 2020-01-27T08:30:15+01:00 poniedziałek, 27 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook