Czechy. Niepokojący projekt dotyczący eutanazji

/Czechy. Niepokojący projekt dotyczący eutanazji

Czechy. Niepokojący projekt dotyczący eutanazji

W Czechach trwają prace legislacyjne nad wprowadzeniem eutanazji. Lokalny Kościół jednoznacznie wyraził swój sprzeciw.

Projektu ws. eutanazji przygotowywali posłowie z rządzącego ruchu ANO oraz opozycyjnej Czeskiej Partii Piratów. Na przełomie lutego i marca ma on trafić do Izby Poselskiej. Sekretarz generalny Konferencji Biskupów Czech ks. Slanislav Přibyl w imieniu zgromadzenia wyraził swój sprzeciw, korzystając w ten sposób z możliwości zaopiniowania projektu ustawy.

„Sprzeciwiamy się wszelkim formom eutanazji – to znaczy bezpośredniemu, przemyślanemu i celowemu zakończeniu życia, a także wspomaganemu samobójstwu – to znaczy przemyślanej zaplanowanej i celowej pomocy w popełnieniu samobójstwa” – napisali biskupi w oświadczeniu. Odwołując się do moralności i wiary podkreślili również, że takie działania zaprzeczają wartości ludzkiego życia. Ponadto biskupi apelują do państwa o rozwijanie opieki paliatywnej.

Przeciwko legalizacji eutanazji wypowiadają się także wierni innych wyznań oraz osoby prowadzące hospicja. Rzecznik prezydenta Miloša Zemana powiedział na początku grudnia ubiegłego roku, że prezydent nigdy nie podpisze ustawy legalizującej eutanazję.

Źródło: GAZETA POLSKA CODZIENNIE
By | 2020-01-26T06:54:46+01:00 niedziela, 26 stycznia 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail