Poznańscy seniorzy będą przytulać noworodki w szpitalu

/Poznańscy seniorzy będą przytulać noworodki w szpitalu

Poznańscy seniorzy będą przytulać noworodki w szpitalu

Jesienią seniorzy z Poznania będą mogli tulić dzieci z oddziału noworodkowego szpitala im. Raszei. Dla poznaniaków 60+ to okazja na dobre wykorzystanie swojego czasu, a dla noworodków – szansa na zmniejszenie stresu i lęku.

Projekt ma rozwiązać problem dzieci, które nie są codziennie odwiedzane lub zostały porzucone. Czego efektem może być wzrastający stres i poziom lęku dziecka oraz obniżenie sprawności układu odpornościowego czy problemy z rozwojem psychicznym dziecka. Pomoc rodzicom oraz pracownikom szpitala w opiece nad dziećmi przez seniorów pomoże rozwiązać problem.

Wolontariusze za zgodą rodziców i pracowników szpitala będą opiekować się i spędzać czas z dziećmi, tuląc je i dając wiele ciepła i uczucia.

Około 130 tys. osób wyraziło chęć wzięcia udziału w projekcie. Wybrani ochotnicy zostali zapoznani z topografią szpitala. Po przejściu niezbędnych szkoleń oraz badań lekarskich już we wrześniu będą mogli rozpocząć przytulanie.

Miejski projekt “Senior maluszka tuli” to efekt współpracy Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Senioralnych i pracowników Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. Realizuje go Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu.

Źródło: poznan.pl
By | 2019-08-15T12:39:08+02:00 czwartek, 15 sierpnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail