Czarzasty: Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe „to właściwy kierunek”

/Czarzasty: Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe „to właściwy kierunek”

Czarzasty: Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe „to właściwy kierunek”

Lewica jest za małżeństwami homoseksualnymi, a także za legalizacją adopcji dzieci przez pary homoseksualne – powiedział lider SLD Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Czarzasty zapytany przez Jacka Nizinkiewicz o kwestie LGBT i legalizacją małżeństw homoseksualnych w Polsce zadeklarował, że „Lewica jest za małżeństwami homoseksualnymi”. Na pytanie, czy Lewica popiera zalegalizowanie adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne, oznajmił, że „to właściwy kierunek”. – Jak przyjdzie czas na to, jak będzie do tego przygotowane społeczeństwo, jak odbędzie się wielka dyskusja, to uważam, że jest to właściwy kierunek – mówił. 

– Będziemy przekonywać społeczeństwo do wielu lewicowych sytuacji. Będziemy jasno stawiali sprawy państwa świeckiego – mówił lider SLD. Wskazywał m.in. na takie punkty swojego programu, jak „państwo świeckie, socjalne, prawa dla kobiet i dla mniejszości wszelkiego typu, Unia Europejska, praworządność, konstytucja i polityka historyczna”.

Włodzimierz Czarzasty jest liderem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który razem z Wiosną Roberta Biedronia i Razem Adriana Zandberga tworzą lewicowy komitet wyborczy, który wystartuje w październikowych wyborach parlamentarnych.

Źródło: rp.pl
By | 2019-08-14T19:32:40+02:00 środa, 14 sierpnia 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook