Poznańska Caritas powołuje „Wolontariat kryzysowy”

/Poznańska Caritas powołuje „Wolontariat kryzysowy”

Poznańska Caritas powołuje „Wolontariat kryzysowy”

W związku z zagrożeniem pandemią koronawirusa wolontariusze poznańskiej Caritas i harcerze będą robić zakupy dla osób starszych i niepełnosprawnych. Działania będą prowadzone przy współpracy z władzami miasta – poinformowano.

Zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik przekazał w komunikacie, że oprócz kilkuset wolontariuszy Caritas działania na rzecz osób potrzebujących będą prowadzić także poznańscy harcerze i członkowie innych organizacji pożytku publicznego.

„Za koordynację działań po stronie wolontariuszy odpowiedzialne będzie Centrum Wolontariatu Caritas” – podał.

Wolontariusze będą odbierać pieniądze od osób potrzebujących i dokonywać za nie zakupów, a następnie dostarczać je podopiecznym.

„Działania mają na celu zachowanie środków bezpieczeństwa i zadbanie o to, aby osoby chore i starsze pozostały w domu” – zaznaczono w komunikacie.

„Nie możemy zostawić naszych potrzebujących nawet w obliczu tego wirusa. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się na koordynację tych działań przy współpracy z Miastem Poznań. Apeluję również, aby nie zapominać o osobach potrzebujących z bliskiego sąsiedztwa. Postarajmy się włączyć w tą pomoc i otoczyć opieką oraz wsparciem osoby z naszego otoczenia, które mogą być w grupie ryzyka” – podkreślił Łukasik.

Osoby, które potrzebują takiej pomocy są proszone o kontakt miejską infolinią Poznań KONTAKT pod numerem telefonu 61 646 33 44. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.

Na terenie Wielkopolski dotychczas potwierdzono pięć przypadków zakażenia koronawirusem; obecnie hospitalizowane są cztery osoby, jedna osoba zmarła.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-03-14T11:03:06+01:00 sobota, 14 marca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook