Prezes PFROŻ do polityków PiS: Czy naprawdę jesteście dobrą zmianą?

/Prezes PFROŻ do polityków PiS: Czy naprawdę jesteście dobrą zmianą?

Prezes PFROŻ do polityków PiS: Czy naprawdę jesteście dobrą zmianą?

„Jeżeli nasz Parlament w najbliższych miesiącach nie zajmie się inicjatywą #ZatrzymajAborcję, to Prawo i Sprawiedliwość straci mój głos i jestem przekonany, że będzie on jednym z bardzo wielu innych głosów przedstawicieli naszego środowiska” – napisał Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w newsletterze rozesłanym dziś do przyjaciół Fundacji Jeden z Nas, którą kieruje.

Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia odniósł się do ostatniej wypowiedzi prof. Ryszarda Legutki. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości zapytany na Międzynarodowym Kongresie dla Małżeństwa i Rodziny z okazji 50-lecia encykliki Humanae vitae o dalszy los obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję odpowiedział, że z pewnością przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi zakaz aborcji eugenicznej nie będzie procedowany.

Poniżej publikujemy treść najnowszego newslettera Fundacji Jeden z Nas, który trafił dziś do skrzynek subskrybentów:

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Bardzo długo zbierałem się, by napisać do Was te słowa. Nie bardzo wiem, jak je odbierzecie. Zawsze zależało mi, by jako lobbyście w Parlamencie Europejskim (a pod wieloma względami także w Polsce) – szczególnie w sprawach tak delikatnych jak ludzkie życie – zachować odpowiednią proporcję relacji i dystansu do polityki i polityków.

Nie da się tego uniknąć całkowicie – czasem nawiązujesz relacje, które są nieco mniej formalne, czasem lubisz kogoś bardziej niż wskazywałyby publicznie głoszone przez niego poglądy, a czasem jest zupełnie na odwrót: bywają ludzie z bliskimi ci poglądami, ale zupełnie „nie ma chemii” między wami.

Zeszłotygodniowa wypowiedź Pana Profesora Ryszarda Legutki o tym, że nie ma szans, by Sejm RP zajął się inicjatywą #ZatrzymajAborcję przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi, bardzo mnie zasmuciła, między innymi dlatego, że jest jednym z najbardziej przeze mnie szanowanych polityków, z którym blisko pracuję i nawet współtworzę kongresy (najbliższy już w ten piątek w Krakowie www.kongreschrzescijan.pl – serdecznie zapraszam!!! Podobnie jak na inspirowany przez Marka Jurka: chks.org). Jest to człowiek o niespotykanej wręcz erudycji i tej dobrej staroświeckiej kulturze i klasie, której u wielu polityków tak odczuwalny jest brak.

Zdaję sobie sprawę, że podejmując temat i odpowiadając na pytanie z sali Pan Profesor był co najwyżej posłańcem złej nowiny i nie miał nic wspólnego z tą decyzją. Powiem więcej posuwając się do dywagacji: osobiście sądzę, że gdyby to on współdecydował, to prawdopodobnie byłaby ona inna. Mimo to wypowiedź ta sprawiła, że wielu z Was zapytało mnie o naszą obecną i przyszłą współpracę.

Pora zatem na jasną deklarację, której nie chciałem być może teraz jeszcze składać, ale która jest nieco wymuszona tym momentem i Waszymi wieloma pytaniami, a ja kiedyś sobie obiecałem, że zawsze będę wobec naszych darczyńców i wspierających do bólu uczciwy.

Uważam za wielki zaszczyt móc przy wielu okazjach pracować z Panem Profesorem Legutką, zarówno w Brukseli, jak i w Polsce m.in. przy kongresie w obronie prześladowanych chrześcijan, czy refleksji nad przyszłością Europy. Pan Profesor zawsze wspierał inicjatywę i fundację JEDEN Z NAS w sposób daleko bardziej zaangażowany – właściwie w każdym aspekcie – niż znakomita większość innych polityków. Mam nadzieję, że będziemy mogli jeszcze wiele dobrych rzeczy wspólnie zrobić.

Chcę dodać do tego dwie bardzo ważne informacje, które są niejako konsekwencją tej pierwszej i chcę je wypowiedzieć jednoznacznie i stanowczo: nie mam żadnych aspiracji czy planów politycznych w dającej się przewidzieć przyszłości i mimo pewnych ofert nie zamierzam ubiegać się w żadnych wyborach o jakikolwiek urząd. To powiedziawszy, chcę podkreślić, że jeżeli słowa Pana Profesora okażą się prawdą i nasz Parlament w najbliższych miesiącach nie zajmie się inicjatywą #ZatrzymajAborcję, to Prawo i Sprawiedliwość straci mój głos i jestem przekonany, że będzie on jednym z bardzo wielu innych głosów przedstawicieli naszego środowiska. Nie chcę, by potraktowano to jako atak i mam świadomość wielu dobrych rzeczy, które dzięki temu rządowi udaje się w Polsce zrobić, ale dla mnie będzie to po prostu konsekwencja zaniechania tak kluczowej dla nas sprawy. Nie przekonuje mnie argument, że jakakolwiek alternatywa będzie gorsza.

Jeżeli jesteście dobrą zmianą, na którą wszyscy czekaliśmy, to dlaczego w najważniejszej dla nas sprawie pozostajecie jak wszyscy inni? Tak potrzebna Polsce zmiana musi mieć swoje zakorzenienie w szacunku dla życia drugiego człowieka!

Jeszcze jest czas, jeszcze mamy prawie rok, by to zmienić i liczę, ba i wierzę głęboko, że to ciągle jest możliwe. Obiecuję Wam ciężką pracę, by przekonać polityków, że nie powinni się tego bać i dziękuję Wam za zaufanie i nieustające wsparcie. Każde wpłacone 20, 50 czy 100 zł pozwala nam kontynuować walkę o najbardziej bezbronnych w Waszym imieniu. Bardzo Wam za to dziękuję!

Jakub

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-02-20T09:25:18+01:00 środa, 28 listopada 2018|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook