Prezydent Andrzej Duda: Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest morderstwem

/Prezydent Andrzej Duda: Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest morderstwem

Prezydent Andrzej Duda: Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest morderstwem

Do Sejmu wraca projekt zakazujący tzw. aborcji eugenicznej. Prezydent Andrzej Duda zapewnia: Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest morderstwem.

– Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem. Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. Jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć wniosek grupy 119 posłów dotyczący właśnie przesłanki eugenicznej – mówi prezydent RP Andrzej Duda.

W najnowszym, świątecznym wydaniu Tygodnika Katolickiego “Niedziela” ukazał się obszerny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą, który przeprowadził redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski.

Podczas rozmowy prezydent był pytany o wybory prezydenckie, kampanię wyborczą, a także o sprawy związane z ochroną życia, szczególnie o obywatelski projekt “Zatrzymaj Aborcję”, który jest w sejmie oraz wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Projekt zaostrzający prawo aborcyjne w Polsce ma być znów procedowany w Sejmie. Prezydent zadeklarował, że jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Dodał, że podpisze projekt zaostrzający przepisy, jeżeli taki dokument trafi na jego biurko.

Projekt “Zatrzymać aborcję” zaostrza ustawę antyaborcyjną, zakazując aborcji eugenicznej, dokonywanej ze względu na choroby lub uszkodzenie płodu.

Źródło: niedziela.pl
By | 2020-04-10T12:46:38+02:00 piątek, 10 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail