ONZ: aborcja jest “niezbędna”, by skutecznie walczyć z koronawirusem

/ONZ: aborcja jest “niezbędna”, by skutecznie walczyć z koronawirusem

ONZ: aborcja jest “niezbędna”, by skutecznie walczyć z koronawirusem

Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM) ostrzega przed proaborcyjną strategią WHO. Organizacja uważa, że jedną z kluczowych usług medycznych w czasie epidemii koronawirusa jest zabijanie nienarodzonych dzieci.

Kiedy sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres informował ostatnio o kolejnej pomocy w kwocie 2 miliardów dolarów na pomoc krajom rozwijającym się w walce z koronawirusem, wielokrotnie wskazano na kwestie „zdrowia oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Pod tym terminem urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia rozumieją: zapewnienie nieograniczonego dostępu do aborcji.

„Wybory i prawa kobiet do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego powinny być przestrzegane niezależnie od statusu COVID-19. Dotyczy to dostępu do antykoncepcji i bezpiecznej aborcji w pełnym zakresie prawa” – przeczytać można w zbiorze wytycznych opracowanych przez WHO.

W zeszłym tygodniu dr Antonella Lavalanet z WHO pochwaliła podczas webinarium grupy proaborcyjne wzywające rządy do uznania aborcji za „niezbędną”. Miała także powtórzyć oficjalny pogląd organizacji, że tam, gdzie dostęp do aborcji jest utrudniony, kobiety powinny samodzielnie dokonywać aborcji farmakologicznej.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-04-09T14:22:58+02:00 czwartek, 09 kwietnia 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail