Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o tzw. antykoncepcji awaryjnej

/Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o tzw. antykoncepcji awaryjnej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o tzw. antykoncepcji awaryjnej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. terapii ratunkowych i tzw. antykoncepcji awaryjnej. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.

 

Oznacza to, że hormonalne środki antykoncepcyjne do stosowania wewnętrznego będą wydawane wyłącznie na receptę, jak również pigułki ellaOne, które od 2015 r. osoby powyżej 15. roku życia, decyzją rządu PO- PSL, mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza. Teraz będzie to niemożliwe.

 

Decyzja prezydenta cieszy i jest dobrym krokiem do większej ochrony życia nienarodzonych w Polsce – powiedziała prezes Konfederacji Kobiet RP Małgorzata Owczarska. „Dobrze, że ellaOne będzie dostępna wyłącznie na receptę, ponieważ chroni to przynajmniej młode dziewczyny, które do tej pory bez kontroli mogły takie śmiercionośne tabletki przyjmować. Natomiast, sprawa nie jest załatwiona do końca. Nie jest to sytuacja optymalna, ponieważ te tabletki są – jak wcześniej powiedziałam – śmiercionośne – mają działanie wczesnoporonne, wobec tego uważamy, że całkowicie powinny zostać wycofane z obrotu. Działań w tym kierunku oczekujemy przede wszystkim od ministra zdrowia”zaznaczyła prezes Konfederacji Kobiet RP.

 

Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie pigułek „dzień po” na receptę uzasadniało względami medycznymi. Resort przekonywał m.in., że pigułki są nadużywane, a ich stosowanie może mieć poważne skutki uboczne.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-06-26T11:33:31+02:00 poniedziałek, 26 czerwca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail