Prezydent odprowadził do szkoły dziewczynkę z zespołem Downa

by FUNDACJA JZN
Prezydent Macedonii Północnej odprowadził do szkoły 11-letnią dziewczynkę z zespołem Downa po tym, jak dowiedział się, że jest nękana przez swoich rówieśników i ich rodziców.

Rodzice rówieśników 11-letniej Embli Ademi zażądali usunięcia dziewczynki z klasy i organizacji dla niej oddzielnego kształcenia. Prezydent Steve Pendarovski odwiedził dziewczynkę w jej rodzinnym domu w mieście Gostivar, a po spotkaniu wziął ją za rękę i odprowadził do szkoły.

„Powinny one nie tylko cieszyć się prawami, na jakie zasługują, ale także czuć się równe i mile widziane w ławkach i na dziedzińcu szkolnym. To nasz obowiązek jako państwa, ale także jako jednostek, a kluczowym elementem tej wspólnej misji jest empatia. To pomoże dzieciom takim jak Embla, ale pozwoli także nam wszystkim uczyć się od nich, jak szczerze się cieszyć, dzielić i być solidarnym” – stwierdził prezydent.

„W naszym społeczeństwie wszyscy jesteśmy równi. Przyjechałem tutaj, aby okazać moje wsparcie, ale i uświadomić moim rodakom, że integracja powinna być podstawową zasadą” – powiedział prezydent Pendarovski.

Źródło: gość.pl

You may also like

Facebook