Prezydent skierował słowa uznania dla dużych rodzin

/Prezydent skierował słowa uznania dla dużych rodzin

Prezydent skierował słowa uznania dla dużych rodzin

W Szczecinie odbywał się w dniach 1-3 czerwca VI Zjazd Dużych Rodzin. Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników Zjazdu podkreślił: świadectwo życia rodzin wielodzietnych, odpowiedzialna i pełna otwartości postawa rodziców, ich sukcesy, ale i  trudności to nie tylko sprawa waszego środowiska, to sprawa pomyślności i przyszłości całego narodu – donosi KAI.

 

W Zjeździe uczestniczyło 1,5 tysiąca osób, w tym oprócz rodzin z Polski także wielodzietni z Węgier, Czech, Łotwy, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Francji. List do uczestników Zjazdu Dużych Rodzin skierował prezydent Andrzej Duda. Wyraził radość, że te spotkania z roku na rok są coraz liczniejsze, a głos dużych rodzin jest coraz lepiej słyszany w przestrzeni publicznej.

– Ten głos powinien wybrzmieć szczególnie mocno właśnie teraz, w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kiedy z szacunkiem i podziwem przypominamy odrodzenie i dynamiczny wzrost naszej Ojczyzny, a jednocześnie wybiegamy myślami ku nowemu stuleciu. Świadectwo życia rodzin wielodzietnych, odpowiedzialna i pełna otwartości postawa rodziców, ich sukcesy, ale też codzienne trudności, z jakimi się Państwo zmagają – to nie tylko sprawa Państwa środowiska. To sprawa pomyślności i przyszłości całego naszego narodu – napisał Andrzej Duda.

 

Czytaj więcej: idziemy.pl

By | 2018-06-04T17:43:21+02:00 poniedziałek, 04 czerwca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook